Derince Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi açıldı.  Tesis protokol konuşmalarının ardından Derince İlçe Müftüsü Cemil Amil’in okuttuğu dua sonrasında kurdele kesilmesiyle hizmete girdi.

 

Derince Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Yenikent Mahallesi İsmetpaşa Caddesi No:68/2 adresinde Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün hemen arkasında yaklaşık 3 bin metrekarelik alana inşa edilen tesisin açılış törenine Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Ak PArti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, Derince Kaymakamı Cemil Aksak ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Sokak hayvanları için her şey düşünüldü

Sokak hayvanları için adeta her şeyin düşünüldüğü tesiste ameliyathane, muayenehane, veteriner odası, eczane ve sosyal alanın bulunduğu idari bina ile birlikte köpek ve kedi barınakları yer alıyor. Modern ve konforlu yapısıyla alanında örnek proje olarak nitelenen merkezde görev yapacak olan uzman veteriner hekim tarafından sokak hayvanlarının ön tedavileri de burada yapılabilecek. Sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyacı ise Derine Belediyesi ve hayvansever vatandaşlar tarafından karşılanacak.

 

 

Halkımızdan en fazla sokak hayvanlarıyla ilgili talep geldi

Programda konuşan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Göreve başladığımız günden bu yana halkımızdan en fazla sokak hayvanlarıyla ilgili talep geldi. Göreve gelir gelmez yer aradık ve burasını Orman Bakanlığı’ndan aldık ve projelendirme çalışmalarına başladık. Bu tesisi Derince’mize kazandırdık. Bu tesis insanların merhamet duygusunu arttırıyor. Sokak hayvanları bizlerin sorumluluğunda. Bazı insanlar bu hayvanları öldürüyor bu büyük günah. Biz bu günaha girmek istemedik. Amacımız bu millete hizmet etmektir, bu düsturla çalışıyoruz”, dedi.

 

 

Evrene saygıyla yaklaşmalıyız

Aygün’ün ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Derince belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Çok hayırlı bir işe imza attılar. Bizler işlerimizi yaparken, içinde yaşadığımız bu evrene saygıyla yaklaşıyoruz. Çevreci bir anlayışla hareket ediyoruz. Hayvanlara zarar verenleri görünce benim içim gidiyor. Hepimizin bir hayvansever olması lazım. Gelin hep birlikte gönüllü hareketini başlatalım. Okullarımızda hayvanlar için sahiplendirmeler yapabiliriz. Her cami avlusunda, her okul bahçesinde bir köpeğe bakılabilir. İlçe belediyelerimizle organizasyonlarımızı yapacağız. Bu dispanserlerin sayısı her bir ilçemizde artacak. Fabrikalardaki atık yemeklerin hayvanlara verilmesi için araç temin edebiliriz.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account