Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Tek Millet İki Devlet Konseri” konseri kapsamında Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, sevenleri ile buluştu. Kocaeli Kongre Merkezinde düzenlenen konserde “Çırpınırdı Karadeniz” ve “Ölürüm Türkiye’m” gibi birçok sevilen eserleri seslendiren Azerin’e Kocaelililer hep birlikte eşlik etti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri konsere gelen vatandaşlara Türkiye ve Azerbaycan bayrakları hediye etti.

 

Anlamlı Bir Konser

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bu konserin bu günlere denk gelmesinin çok anlamlı olduğunu ifade eden Azerin, “Bu konserde benim burada yer almam beni gururlandırdı. Konserde de belirttiğim gibi çok yakın zamanda Karabağ’ımızda Şuşa’mızda, işgalden kurtardığımız bu gölgemizde bu konserleri yapacağız” şeklinde konuştu. Konser sırasında duygu ve düşüncelerini sevenleriyle paylaşan Azerin; “Çok yakın zamanda inşallah, Karabağ’da konserimiz olacak. Çırpınırdı Karadeniz’i orada da seslendireceğiz Allah’ın izni ile dedi. Konser sonrasında açıklama yapan Azerin, “Özellikle bugünlerde Azerbaycan’ın 44 günlük haklı ve adaletli savaşında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti hep destek oldu. Türkiye dün olduğu gibi bugünde Azerbaycan’ın yanında oldu. Türkiye manevi ve siyasi desteğini Azerbaycan’a tam anlamı ile verdi” ifadelerini kullandı.

 

 

Sağlığınız İçin TMM (Temizlik-Maske-Mesafe) mı? 

Tüm sağlık tedbirleri alındı ve kurallara uyuldu. Ayrıca konser öncesi gelen vatandaşların ateş ölçümü yapılırken, kongre merkezi girişinde Hes Kodu sorgulaması da yapıldı.

 

 

Azerin’e Teşekkür

Türk ve Azeri kardeşliğinin pekiştiği geceye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu’nda katkıda bulunduğu konsere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, siyasi parti ve stk temsilcileri de katıldı. Konser sonunda Başkan Vekili Yaşar Çakmak, sanatçı Azerin’e teşekkürlerini iletti ve çiçek takdiminde bulundu.

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account