Başiskele Belediyesi, “Sosyal Belediyecilik” anlayışıyla kadın ve aile çalışmalarını bir çatı altında toplayan KALE Modeli kapsamında “Evlilik Okulu” projesini hayata geçiriyor.

 

 

 

Toplumun temelini oluşturan ailenin ve kadının güçlenmesine yönelik çalışmalarına hız veren ve Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün öncülüğünde 2022 yılını “Kadın ve Aile Yılı” ilan eden Başiskele Belediyesi, dünya evine girmeye hazırlanan nişanlı çiftlere ve yeni evlilere Evlilik Okulu’nda eğitim imkânı sunacak.

 

24 Ağustos’ta başlayacak

Evlilik ve aile birlikteliğini güçlendirmek, aile içi iletişimin en güzel şekilde sağlanması, aile içi şiddetin önlenmesi ve boşanmaya sebep olan çatışma durumlarının sağlıklı bir şekilde nasıl çözüme kavuşturabileceği gibi konularda çiftlere bilgi aktarmak amacıyla açılacak Evlilik Okulu’nun ilk eğitimi 24 Ağustos’ta 19:30-21:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Ayda bir yeni katılımcılarla yapılacak Evlilik Okulu, Başiskele’nin KALE’si aileyi sağlam temeller üzerine kurduracak ve daha da güçlendirecek.

 

Başvurular telefonla alınacak

Başiskele Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde alanında uzman psikologlardan verilecek eğitimlerden faydalanmak isteyen vatandaşlar başvurularını 0554 952 67 99 numaralı telefonu arayarak yapabilecekler.

 

Düğün salonlarından yüzde 20 indirim kazanacaklar

Evlilik Okulu’na katılan yeni evlenecek çiftlere Başiskele Belediyesi’nin düğün salonlarında yüzde 20 indirim uygulanacak. Ayrıca katılımcı her çift, Kişisel Gelişim Uzmanı ve Araştırmacı-Yazar Bülent Gardiyanoğlu’nun çevrimiçi eğitimine ücretsiz katılım sağlayacak.

©2022 Anadolu Gezi Rehberi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account