Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında, hizmetlerine ara veren Başiskele Belediyesi spor salonları ve gençlik merkezleri tekrar hizmete açılıyor.

 

Kovid­19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda ülke genelinde alınan kararları ilçede ivedilikle uygulayarak birçok hizmetine toplum sağlığı için ara veren Başiskele Belediyesi, belediyeye bağlı spor salonlarını kontrollü şekilde hizmete yeniden başlatıyor.

 

Spor salonları açılıyor

Bu kapsamda merkezler, 1 Şubat 2021 Pazartesi gününden itibaren 10.00 ile 19.00 saatleri arasında tekrar üyelerinin hizmetine açılıyor. Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün talimatıyla yeniden açılacak spor salonlarında vatandaşlar, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ve alınan ek tedbirlerle spor yapabilecekler. Başiskele’nin birçok mahallesinde erkeklere ve kadınlara ayrı ayrı hizmet veren spor salonları ve gençlik merkezleri üyeleriyle buluşacak.

 

Ayrıntılı bilgi için

Yeniden hizmete açılacak spor salonlarında tüm hazırlıklar tamamlandı. Salgın sürecinde kapalı olan spor salonlarında tadilat ve temizlik çalışmaları yapıldı. Salonların ekipman eksiklikleri giderildi. Kayıtlarını yeniden oluşturmak isteyen üyeler, 0262 310 13 36 numaralı telefondan ilgili müdürlük Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi edinebilecek.

 

 

Kontrollü Sosyal Hayat

Ülkemizde ilk Kovid-19 vakası çıktığından beri halk sağlığının korunması için yoğun bir çaba sarf ederek başarılı bir süreç yöneten Başiskele Belediyesi, Kontrollü Sosyal Hayat’ta spor ve gençlik merkezlerinde de işi sıkı tutacak. Koronavirüs ile mücadelede kapsamında üyelerin spor yaparken uyması gereken kuralları belirleyen Başiskele Belediyesi, kurallara uyulması konusunda çok titiz davranacak ve üyelerden de salon girişlerinde HES Kodu istenecek.

 

 

Uyulması gereken kurallar

  • Üyeler salon girişlerinde görevli personele HES Kodunu bildirecek
  • Diğer üyeler ve çalışanlar ile aradaki mesafe korunacak
  • Yüz bölgesinin aletlere ve zemine değme olasılığı olan hareketler yapılmayacak
  • İçeri girdikten sonra eller yıkanacak ya da el antiseptiği kullanılacak
  • Mecbur olmadıkça yüzeylere dokunulmayacak, dokunulduğunda el antiseptiği kullanılacak. Bir kişinin istasyonla işi tamamen bittikten sonra diğer müşteri kullanmayacak, her kişiden sonra cihazın el ve vücutla temas eden noktaları silinerek dezenfekte edilecek
  • Spor sırasında ellerin yüze değdirilmemesine özen gösterilecek
  • Salonlarda yiyecek ve içecek talebinde bulunulmayacak
  • Spor salonu girişlerinde galoş giyilmesi zorunlu olacak
  • Spor yaparken siperlik kullanılacak

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account