Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümü ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü mesajı yayımladı.

 

 

 

Başkan Kocaman mesajında;

Aziz milletimizin onbinlerce şehit vererek elde ettiği zaferin simgesi olan 18 Mart tarihi, vatan topraklarını koruma ve savunma, vatan uğrunda çekinmeden canlarını ortaya koyan şehitlerimizin destanıdır. Yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silahlarına topyekûn direnişinin gerçek bir destanıdır. Bu destanın her satırında Türk Milleti’nin gücü, onuru, dik duruşu, cesareti ve feraseti vardır.

Bizi Millet yapan yüksek değerlerimize sıkı sıkıya bağlı kaldıkça birlik ve beraberliğimizi güçlendirdikçe ülkemiz ilelebet güçlü ve bağımsız kalacaktır. Bunu bozmak, parçalamak isteyen gizli ve açık düşmanlarımız her zaman olacaktır. Bizi biz yapan değerler hiçbir zaman bu mücadelenin kaybedeni olmayacağız. Özgülerin en güzeline layık olan Çanakkale Şehitlerimizi asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizin ruhları şad olsun.

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account