Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

 

 

 

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin kuruluşunun 101’inci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Şayir, TBMM’nin kuruluşunun 101’inci yıldönümünü kutladığı ve çocukların geleceğinden emin gençler olarak yetişmelerinin en büyük hedefleri olduğunu belirttiği mesajında şunları söyledi;

 

Aynı heyecanla kutluyoruz 

“Milli iradenin resmen hayat bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ilk gün ki heyecanıyla kutladığımızı belirtmek isterim. Milletin egemenliğini koruyacak olan meclisimizin açılışı, meclisin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan edilmiştir. Geleceğimiz olan çocuklarımızın bu mutlu günlerinde yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan, bayrak ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.

 

Kortej yürüyüşü yapılacak 

Geçtiğimiz yıl Dilovası’nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız pandemi gölgesinde olmamıza rağmen büyük bir coşkuyla kutlamaya çalıştık. Pencere ve balkonlarını rengârenk süsleyen çocuklarımızın sokaklarını ziyaret ederek bayram sevinçlerine ortak olmaya çalıştık. Coşkuyu evlerimize taşıdık. Maalesef bu yıl, koronavirüs riski hiç olmadığı kadar yüksek. Yine de çocuklarımızın bayram sevincini doyasıya yaşamaları için Dilovası Belediyesi olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Sabah başlayacak olan programımızla çelenk sunumunun ardından, kültür merkezimizde seyircisiz ancak sosyal medya hesaplarımızdan tüm Dilovalılara ulaşacağımız kısa bir etkinliğimizle onları güzel vakitler yaşatmaya gayret edeceğiz. Kültür Merkezimizde ki programımızın ardından Emniyet Teşkilatımız, Jandarmamız ile birlikte organize edeceğimiz kortej yürüyüşü ile ilçemizdeki çocuklarımızı selamlayarak, çocuklarımızın bu anlamlı gününü kutlamaya onları mutlu etmeye çalışacağız” dedi.

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account