Uzun bayram tatiliyle birlikte Güney sahilleri hareketlenirken özellikle Bodrum nüfusu 2 milyona yaklaştı. Ağustos’ta da doluluğun yüzde 90 seviyelerinde seyretmesi beklenirken, Mivara Luxury Resort & Spa Genel Müdürü Mete Üsküdarlı, yoğun ilgi nedeniyle kapanış tarihini Kasım’a uzatmayı planladıklarını belirtti.

 

 

 

15-25 Temmuz arası yüzde 100 doluluğu yakaladıklarını ve bayramın bitmesi ile dolulukların yüzde 90 seviyelerinde devam etmesini beklediklerini söyleyen Mivara Luxury Resort & Spa Genel Müdürü Mete Üsküdarlı,”Bodrum’un en güzel zamanı olan ve sarı yaz diye adlandırdığımız Eylül ve Ekim başı için de şimdiden yoğun rezervasyon almaya başladık” açıklamasında bulundu.

 

 

Kovid-19 pandemisinin en çok etkilediği sektörlerden biri olan turizm, bayram tatiliyle hızlı bir toparlanma gösteriyor. Bodrum’un en çok rağbet gören bölgelerden olduğunu ve bayramda tam doluluğa ulaştıklarını söyleyen  Mivara Luxury Resort & Spa Genel Müdürü Mete Üsküdarlı şu açıklamada bulundu: “14 Temmuz itibari ile Bodrum yüzde 90 doluluğa ulaşmış durumda. Biz Mivara olarak 15 Haziran itibarıyla bayram satışlarını kapatmıştık. Bayram haftası ile beraber bölge nüfusu 1,5-2milyona yaklaştı. Akabinde Bodrum’un en yoğun ayı olan Ağustos’a giriyoruz. Ağustos için şimdiden ay ortalama doluluğu yüzde 55 bandında ve bu rakam her geçen gün artıyor. Son 3 senedir yüzde 90-95 ortalamasında ayı kapatıyorduk. Bu sene de aynısı olacak. Her geçen gün farklı hava sahaları açılmaya devam ediyor. Özellikle Ağustos ayına Güney Amerika kıtasından başta Brezilya, Arjantin ve Kolombiya olmak üzere, Orta Doğu ve BDT ülkelerinden yoğun rezervasyon geliyor.”

 

Tatil sezonu Kasım’a kadar uzayacak

Pandemi nedeniyle yaşanan eve kapanmaların tatil özlemini artırdığını söyleyen Mivara Luxury Resort & Spa Genel Müdürü Mete Üsküdarlı,  “Bodrum’un en güzel zamanı sarı yaz diye adlandırdığımız Eylül ve Ekim başı şimdiden hareketli.  Geç başlayan yaz sezonu geçen sene olduğu gibi Ekim sonuna kadar devam edecek” diyerek kapanış tarihini 15 Kasım’a uzatmayı planladıklarını belirtti.

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account