Türk Filmleri, ABD’nin Boston şehrinde sinemaseverlerle buluşacak. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çevrim içi gerçekleştirilecek festivalde çağdaş Türk Sineması’nın seçkin örnekleri Amerikalı seyirciyle buluşacak.

 

 

 

Türk Sineması’ndan seçkin örneklerin yer aldığı ABD’deki en eski Türk film festivallerinden Boston Türk Film Festivali’nin 20’ncisi 15-30 Nisan’da gerçekleştirilecek. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çevrim içi gerçekleştirilecek festivalde çağdaş Türk Sineması’nın seçkin örnekleri Amerikalı seyirciyle buluşacak.

Festival programında Reha Erdem’in son filmi “Seni Buldum Ya!”, Reis Çelik’in “Ölü Ekmeği”, Ercan Kesal’ın “Nasipse Adayız”, Serhat Karaaslan’ın “Görülmüştür”, Tankut Kılınç’ın “Dersaadet Apartmanı”, Ümit Ünal’ın “Aşk, Büyü vs” ve Barış Atay’ın “Aden” isimli uzun metraj filmleri yer alıyor. Program da ayrıca Deniz Tortum’un “Maddenin Halleri” ve Elizabeth Lo’nun “Stray” isimli belgeselleri de gösterilecek.

Kuruluşu 2001 yılına dayanan festivalde uzun metrajlı filmlerin yanı sıra 2006’dan bu yana her yıl düzenlenen belgesel ve kısa film yarışmasında ödül alan filmlerden bir seçki de yer alıyor. Festival kapsamında ayrıca Türk Sineması üzerine ödül alan yönetmenlerin katılacağı çevrim içi bir panel de düzenlenecek.

Boston Türk Film Festival Programı hakkında daha fazla bilgiye “www.BostonTurkishFilmFestival.org” adresinden ulaşılabilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: AA

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account