Anestezi: Biraz sedatif, hipnotik filan verip assaydınız; böyle uyanıkken de olmaz ki canım!

Yaa bırakın allasen iskemleyi cerrah itmesin; o doktorsa ben de ‘doktorum’ kendi işimi kendim görebilirim, o zevki cerraha yaşatmak istemem!

Yıllarca öleni dirilttim, bari bir kere siz de beni ölünce döndüreydiniz iyiydi, olmadı ki böyle dümdüük ölmek!

Öldürseniz de açlığı dolmadan uyutamayacağım lan hastayı, asın uleeyn beni, naparsanız yapın 4 saat açlık bekleneceeek, bennn anestezistimm vazo diilim beeenn!, ben de doktoruuum çıldırtmayın beni!!!

Genel Cerrahi: Ay bi an önce asın da şöööyle rahat derin bi uyuyayım beyav, nöbet nöbet anam ağladı valla!

Bi yemek yeseydik önce be ağbi, aç aç da ölünmez ki! Bana duble Adana Kebap lütfen, tabi tabi soğanlı olsun; ölüp gitcez nasılsa…

Bi lavman yapaydınız bari, şimdi sfinkterler gevşeyecek; bok içinde yaşadık bok içinde ölmeseydik!

Plastik Cerrahi: Şu ilmiği boyna biraz karizma bağlasaydınız biraz vizyon öğrenin, bu ne yaa!! Ya da şöyle otursam ayak ayak üstüne atsam da elektrik verseniz, sağdan profil vererek yakışıklı ölsem! Dubakiim instagram’ıma can alıcı birşeyler yazayımm da; son sözü buydu derler, havalı olur!

Beyin Cerrahisi: Yaaa ne bıdı bıdı yaptınız asacaksanız asın işte! Bak doğru düzgün asın servikal travma quadripleji filan uğraştırmayın, bak seviye şuradan olacak anladın mı? Yazık insanlığa acıyorum, gidişim insanlık için ne büyük kayıp! Hey gidi fani dünya, diğer gezegenlerden ne kadar şanslısın ki senden koooskoca bir beyin cerrahı gelip geçti!

Göz: Lütfen gözümü önce düzgünce bağlar mısınız, hiçbişey görmeden güzel şeyler düşünüp ölmek istiyorum; fonda lütfen klasik müzik çalsın. Benim sandalyemi itmeye kim lâyık olabilir ki, kimse!! Beyfendi siz mi iteceksiniz, branş neydi, TUS’ta kaç puan almış olabilirsiniz ki, ay bırakın yaaa ben kendim hallederim, dokunmayın lütfen!

Kadın Doğum: Ay bak şimdi öleceğim ama takipte gebelerim vardı haftaya doğuracaklardı; ‘öldü takibimizi yarıda bıraktı’ diye dava açarlar mı ki? Öbür dünyada inşallah huri filan yoktur valla bi süre kadın görmek istemiyorum. Gerçi Victoria Secret meleği gibi olsa neyse de; benim gördüklerimden olacaksa istemem gerçi doğumda ruhlarına şeytan giriyor hepsinin, son kararım asla kadın görmek istemiyorum, gece doğuma filan koşmadan biraz dinlenirim hem.

Kalp Damar Cerrahisi: Haftasonu full nöbetçiydim zati, iyi olur ölmek yaa, yıllardır kesintisiz iki saat uyumuşluğum, telefon çalmadan kendimden uyanmışlığım yok! Bunlara ne gerek var yaaa potasyum bassaydınız damarımdan olup bitseydi, saçma ritüeller bunlar, ben atan kalbi elimde tutan adamım, bana ne hayattan, ölmekten, ruhtan filan bahsediyosunuz; ritmik atarken düz çizmeye karar verir, gidersin. Şimdi abi sen burdasın şu an varsın ya, aslında yoksun, varsın- yoksun, bu kadar… Niye mi çok sakinim, yıllardır ne adrenalinli anlar yaşadım, bu ne ki, öleceğini biliyorken ölmek de ne var, hiç bilmediğin, beklemediğin an ölmek heyecanlı olan…

Çocuk Cerrahisi: Yaa kardeşim sıkmayın, dokuya biraz saygı lütfen; ince-hassas çalışın, ne böyle kaba saba! Şurdan ince bi intraket takıp ilaçla halletseniz, ben hiç alışık değilim dan dun işlere… Şşşt sen gel bak bu adamın yanında dur, beni asınca tansiyonu filan düşer bayılır, ona bakar olursun, annesi nerde bunun, yok mu buralarda??

Göğüs Cerrahisi: Yıllarca insanlara akciğer yaptık, nefes olduk; şimdi böyle nefessiz kalıp boğulmak da olmaz ki yaa, hiç âdil değil! Madem öyle aygaz tüpü açıp oturup ciğerimize çekeydik, boğulmadan, karbonmonoksitten mis gibi uyuyarak giderdik! Senin dudaklar biraz mor abi, bi kan gazına bakıp öyle ölsem, merak ederim bak şimdi!

KBB: Yaaa bugün ölemem listeye 8 adenotonsil yazdım, yarın da çok vakam var, sonraki gün ölsem? Bak iyi ki dün hastane yanarken ben köşe tümörü ameliyatını bırakmadan yaptım, içimde kalırdı valla!

Üroloji: Lan oooğlum bas git, el kol hareketi yapma ascaksan as adamı hasta etme! Mecburi hizmet bitiminde de olmaz ki; bari önce asaydınız da mecburiye gitmezdik amk! Yıllardır hastalardan çıkardığım taşları biriktirdim, mezarımı onlarla süsleyip, ‘robotik cerrahi yapamadan gitti’ yazın, dehade bakalım…

Ortopedi: Lan durdunuz durdunuz tüm bölüm olarak kombine bilet aldığımız sezon mu beni asacağınız geldi; olmaz abi mümkün değil bugün maç var ölemem! E bu iskemlenin bacağı eğri, ver bi çekiç vida da düzeltiyim, bu arada yaş kaçtı sizin merdiven çıkarken diz-kalça rahat mı, maç dönüşü bakıp protez yapsın arkadaşlar…

Bunlar cerrahi branşlar, bir anestezist olarak hayatım onlarla geçiyor sonuçta; yakında dahilî branşlar da gelecek, beni izlemeye devam edin…

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account