Son 16 yılda Kocaeli’ye birçok sahil parkı kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca ile Gebze Eskihisar sahillerini Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı ile birleştirdi. Toplam sahil uzunluğu 3 bin 325 metre sahil uzunluğuna sahip olan parkta yeni bir restoran yapılıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce yapımı tamamlanan Darıca Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı, mavi ile yeşilin muhteşem ahengini yansıtan alanları ile bölgenin cazibe merkezlerinden birisi oldu. Vatandaşlar için her şeyin düşünüldüğü sahil parkının, birinci etap girişinin karşındaki bina yıkılarak Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından yeni modern bir restoran yapılıyor. İnşa çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı modern restoran vatandaşların birçok ihtiyacına cevap verecek.

 

Kaba inşaat çalışmaları tamamlandı

Sahil parkının prestijini arttıracak olan modern restoran binası toplamda bin 790 metrekare alan üzerine kuruluyor. Kaba inşaat çalışmalarının tamamlandığı restoranın 150 metrekare açık alanı, 450 metrekare ise kapalı oturma alanı bulunuyor. Sahile 100 metre kıyı şeridi bulunan restoranın, diğer kısımları yeşil alan olarak değerlendiriliyor. Çalışma dahilinde yaklaşık 300 metrekare kenetli çatı yapımı, zemin ve duvar seramik imalatları ile su gider bağlantı yapımı tamamlandı. Tente ve iç mekan iklimlendirme çalışmaları devam ederken bahçe alanı sert zemin bazalt taş kaplama, asma tavan ve sıhhı tesisat armatür montaj imalatları yakın zamanda gerçekleştirilecek.

Doğa İle Dost Şehirler vizyonu ile çalışıyoruz

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından inşa edilen, Kocaeli ve İstanbul Anadolu yakasının yeni cazibe merkezlerinden birisi haline gelen sahil parkının bölgeye büyük bir değer kattığını dile getiren Başkan Büyükakın, “Doğa İle Dost Şehirler vizyonu ile çalışıyoruz. Bu proje de bu anlayışımızın en güzel örneklerindendir. Büyükşehir Belediyesi olarak aynı zamanda iklim değişikliğinin etkilerini azaltacak yatırımları da hayata geçirmeye büyük özen gösteriyoruz. Bu projemizle çocuklarımızın, gençlerimizin, büyüklerimizin burada geçirdiği süre boyunca mutlu olacağı bir alan oluşturduk. Koronavirüs öncesi burada vakit geçiren hemşehrilerimin nasıl mutlu olduğunu yakinen biliyorum. Bu mutluluğun sürmesi için bizlerin sorumluluğu sadece bugüne değil, aynı zamanda geleceğimize dedir.”, şeklinde konuştu.

Vatandaşın gezip eğlenebileceği bir sahil parkı

Her yaştan vatandaşın gezip eğlenebileceği bir sahil parkı olarak iki etap halinde inşa edilen Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’nın, toplamda 245 bin metrekare alan üzerine kurulduğunu ifade eden Başkan Büyükakın, “Sahil parkında vatandaşların kullanımına 3 bin 450 metre bisiklet yolu, 4 bin 450 metre yürüyüş yolu, iki adet 3 bin 600 metrekare kumsal (plaj), iki adet 425 araçlık bir adet 350 araçlık olmak üzere toplamda üç adet otopark vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ayrıca sahil parkında 2 bin metre kıyı tahkimatı, 2 adet 100 metrelik dalga kıran, bin 980 metre taş duvar ve sahil parkının tüm etrafını kaplayan 6 bin 420 metre tel çit imalatlarını yaptık. Alanda aydınlatma ve yol asfaltlama işleri de gerçekleştirdik, Şimdi de yeni bir restoran inşa ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account