Öğrenciler, 7 Nisan Çarşamba gününe kadar başvurabilecek

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen “Edebi Hayat Okumaları” Yarışmasının başvuru süresi 7 Nisan 2021 Çarşamba gününe kadar uzatıldı. Başvurular, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden yapılacak.

 

Akif’in Çizgisi, Yunus’un Sevgisi

Bilindiği gibi, Türkiye Büyük Millet Meclisi geçtiğimiz Aralık ayında 2021’in İstiklal Marşı Yılı olmasını içeren düzenlemeyi kabul etti. Bunun yanı sıra yine bu yılın, UNESCO tarafından Yunus Emre yılı ilan edilmesi de 2021 yılına önem kazandırdı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisince kabul edilişinin 100. yılı ve 2021’in UNESCO tarafından Yunus Emre yılı ilan edilmesi dolayısıyla “Bilenlere Selam Olsun” selamıyla ‘Edebi Hayat Okumaları’nın üçüncüsünü düzenledi. Anlamlı yarışma, kentteki ortaokul ve lise öğrencilerini Akif’in Çizgisi ve Yunus’un Sevgisi’nde buluşturmayı hedefliyor.

 

Başvurular 7 Nisan Çarşamba gününe kadar uzatıldı

Yarışma için ortaokul ve liseler, 1 rehber öğretmen ve 5’er öğrenciden oluşacak. Daha önce 26 Mart 2021 Cuma günü sona ereceği duyurulan başvuru süresi, 7 Nisan Çarşamba gününe kadar uzatıldı. Başvurular, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden yapılacak.

 

Sınav 12 Haziran’da, dereceye girenlere altın ödülü

Edebi Hayat Okumaları sınavı 12 Haziran 2021 Cumartesi günü yapılacak. Öğrencilere, ‘’şirin konusu, yeri, zamanı, şahısları, olayları ve yazarın hayatı’’ gibi konular sorulacak. Yarışmanın sonuçları 18 Haziran 2021 Cuma günü açıklanacak.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler “altın” ile ödüllendirilecek. Ortaokul ve lise gruplarında yarışmayı kazanan öğrenciye 2 tam altın;  yarışmanın ikincisine 1 tam altın, üçüncüsüne 1 yarım altın hediye edilecek. Yarışmada 4 ila 25 dereceler arasına giren tüm öğrencilere ise 1 gram altın verilecek.

 

Öğretmenler de ödül alacak

Öğrencilerini yarışmaya hazırlayan öğretmenler de ödül alacak. Yarışmada en yüksek puan alan grubun rehber öğretmenine 2 tam altın, ikinci olan grubun rehber öğretmenine 1 tam altın, üçüncü olan grubun rehber öğretmenine ise 1 yarım altın verilecek. Yine 4 ile 25. derece arasında yer alan grupların rehber öğretmenleri 1 gram altın alacak. Rehber öğretmen ve öğrenciler bu sınavda sadece kendileri kazanmayacak, okullarına da kazandıracak. Yarışmada ilk üçe giren okullara ‘katılım belgesi + kitap seti + bilgisayar’ dan oluşan bir hediye seti verilecek.

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account