Deprem dolayısıyla İzmirliler’in yaşadığı acıyı ve mağduriyeti en iyi Gölcüklüler anlar düşüncesiyle, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve beraberinde; AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel, İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, BBP İlçe Başkanı Şahin Akpınar, SP İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mustafa Beyazıt ile birlikte İzmir’e gitti.

 

Depremin hemen akabinde Gölcük’ten bir miktar yardım malzemesiyle İzmir’e 10 kişi ile hareket eden GESOTİM’den sonra, bugün de; gıda, battaniye ve sağlık malzemesi taşıyan Gölcük Belediyesi yardım tırı İzmir’e ulaştı. Gölcük heyeti, AFAD İl Müdürlüğü’ne yardımları teslim etti. Sonrasında da depremin en ağır hasar verdiği Bayraklı’ya hareket ettiler.

 

 

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada: “Gıda, battaniye ve sağlık malzemesi taşıyan tırımız, bu sabah İzmir’e ulaştı ve İzmir AFAD İl Müdürlüğü deposuna yardım malzemelerimiz teslim edildi. İzmir AFAD İl Koordinasyon Merkezi’nde İzmir Vali Yardımcısı Sayın Erhan Günay ile görüştükten sonra; Bayraklı’ya giderek, depremde yıkılan 2 binada kurtarma çalışmalarına katılan Kocaeli AFAD ekibini ziyaret ettik. Kurtarma çalışmalarında yakınlarından umutla haber bekleyen vatandaşlarımızla görüştük. Bu vesileyle; depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account