Bu günlerde hava biraz kasvetli… Bir kısmımız her sabah uyanıp iş telaşına koşuyor, bir kısmımız evlere tıkılmış pandeminin geçmesini bekliyor. Konumunuz veya yaşadığınız ne varsa hepsini bir köşeye bırakın. Derin bir nefes alın ve ruhunuzu dinlendirin.

 

Bu günler elbet geçecek biliyoruz. Bu günler geçene kadar evde kaldığımız süreyi en verimli şekilde geçirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Olaki evde vakit geçirmiyor her sabah telaşlı telaşlı işinize gidiyorsanız, akşam eve gelip kahvenizi yudumlarken ya da öğle molanızda yemeğinizi yerken de ruhunuza iyi gelen şeyleri yapabilirsiniz. Önceki yazımda da söylediğim gibi ruhunuzu dinlendireceğiniz kültür sanat etkinliklerini sizlerle paylaşıyorum. Sağlıkla, sevgiyle ve bizi takipte kalın…

 

Carmen, Giselle ve La Traviata gibi başyapıtlar şimdi bir tık uzağınızda

Dünyanın dört bir yanındaki pek çok sanat kuruluşu gibi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Devlet Opera ve Balesi’nin bütün branşları da kapılarını kapadı ve gelecek aylarda yapılması planlanan tüm etkinlikleri iptal etti. Fakat, Berlin Filarmoni Orkestrası ve Viyana Devlet Operası gibi örneklerin peşinden giden bakanlık, tüm dijital arşivini bakanlığın Youtube kanalına taşımaya başladı. Biletleri günler öncesinden tükendiği için üzüldüğünüz; Carmen, Giselle ve La Traviata gibi başyapıtlar şimdi bir tık uzağınızda! Detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/KulturTurizmBak/videos

 

Mario Levi ile Hikaye ve Roman Atölyesi

Edebiyatseverler, kendini hikaye ve roman yazma konusunda geliştirmek isteyenler bu atölyede buluşuyor! Sekiz hafta süren atölye programı, yazın çalışmalarını, edebi eserlerin ve onların yaratıcısı olan yazarların kendilerine özgü dillerini, edebiyat akımlarını, farklı edebi türlerden ilham almanın sağlayabileceği olanakları değerlendirmeyi ve katılımcıların yazmakta oldukları ya da yazmayı tasarladıkları çalışmaları işliyor.

Tarih: 3, 10, 17, 24 Şubat, 3 Mart 2021 Çarşamba günleri

Saat: 19:30- 21:30

Detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.istanbulmodern.org/

 

Dijital Sahne serisi başlıyor

Zorlu PSM prodüksiyonu ve Based İstanbul işbirliği ile Dijital Sahne serisi başlıyor! Seri, Türk Tiyatro Sahnesi’nin en cesur isimlerinden İbrahim Çiçek uyarlaması ve yönetmenliğinde, alışılagelmiş tiyatro dekorlarının dışında abstrakt bir bakış açısı ile skenograf Ceyda Balaban’ın hazırladığı sahne ve kostümlerle; sinematografik bir dilde video yönetmeni Gizem Kızıl tarafından dökümante ediliyor. William Shakespeare’e ait Hamlet ile 7 Ocak 2021’de başlayan Dijital Sahne, bundan sonraki her perşembe Zorlu PSM YouTube kanalı üzerinden ücretsiz izlenebilecek.  Detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/ZorluCenterPSM

 

Kaynak: Oggusto

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account