Özgürlük nedir diye sorsam cevabınız ne olurdu?

 

 

 

Şöyle bir genel tanımına baktım da özgürlük; engellenmeden ya da sınırlandırılmadan istediğini seçebilme, yapabilme ve harekete geçme durumuymuş. Bence özgürlük istediğim her alanda istediğim her şeye ulaşabilmektir. Y kuşağından sayılsak ta Z kuşağına ayak uyduran bir birey olarak söylüyorum: Bugünün teknolojik koşullarında, evden çıkmak yasak olsa da; dünyanın herhangi bir kentinde gezmek, sevdiklerini ekranda bile olsa görmek, ilgimizi çeken konseri, baleyi izleyebilmek herhangi bir konferansa dijital ortamda da olsa katılabilmek bizim en büyük özgürlüğümüz. Özgür hissettiğim her alanda ruhumu ve kalbimi dinlenmiş hissediyorum. Sizleri de izlerken, dinlerken keyif aldığım ve kendimi özgür hissettiğim birkaç etkinliğe davet ediyorum. Aynı zamanda bu hafta tarihlerini kaçırmamanız gereken güzel etkinlikleri de aşağıya bırakıyorum. Sağlıkla, sevgiyle ve bizi takipte kalın.

 

Uzun bir süre erişebileceğiniz; Duvarların Dili sergisini sizinle paylaşmak istedim. Eminim çok beğeneceksiniz.

Günümüzde underground (yeraltı) dönemini geride bırakan graffiti ve sokak sanatı, artık vandalizm değil küresel bir sanat akımı olarak anılıyor. Türkiye’de 1990’lardan bu yana, yükselen değeri ile önemli bir alana işaret eden bu sanat, Pera Müzesi’nde düzenlenen Duvarların Dili: Graffiti / Sokak Sanatı sergisiyle ilk kez bir müze platformuna taşındı.

 

 

30 Nisan 2021 tarihine kadar ulaşabileceğiniz;

Piyano ve vokalde Eylül Ergül, davul ve vokalde Çağla Karaali, saksafon ve flütte Serdar Barçın, kontrbasta ise Ozan Musluoğlu’nun yer aldığı “Genedos” caz projesi, ana akım cazdan modern parçalara uzanan zengin bir repertuvarla caz severlerin karşısına çıkıyor. Konserde Beatles’tan Joe Henderson’a, John Lennon’dan Charlie Parker’a uzanan bir seçki yer alıyor. Gerçekten dinlerken beni bambaşka yerlere götüren İşsanatın Youtube kanalında yayınlanan Genedos dinletisine bayılacaksınız.

 

Uzun bir süre erişebileceğiniz; Kristal Berraklığı sergisi;

Pera Müzesi, kristal imgesinin çağrıştırdığı şeffaflık kavramını farklı anlamlarıyla ele alan, küresel şeffaflık, insan-toprak ilişkisi, salgın sürecinde oluşan yeni bedensel davranışlar ve bunların medyadaki yeri gibi konulara odaklanan işleri bir araya getiren yeni sergisi “Kristal Berraklığı”nı ziyarete açtı.

 

01.03.2021 Pazartesi saat 20:30

Sunay Akın (Yazarın Sesinden) Makiler

03.03.2021 Çarşamba saat 20:30

Kış Masalı (Okuma Tiyatrosu)

04.03.2021 Perşembe saat 20:30

Yiğit Karataş (Resital)

07.03.2021 Pazar Saat 15:00

Karlar Kraliçesi Masal Tiyatrosu

©2024 Anadolu Gezi Rehberi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account