Köşe yazısı yazdığım zamanlarda kendimi daha fazla ifade ettiğimi düşünüyorum. Yıllar öncesinde kendimi ifade etmekte o kadar zorluk çekiyordum ki… Şimdi binlerce insana yazıyor olmak herkesin kalbine dokunuyor olmak çok güzel ve onur verici bir his…

 

 

 

Bugün girişten de anlayacağınız üzere kendinizi insanlara karşı ne kadar ifade edebildiğinizi soracağım size çünkü birçoğumuz toplumsal özgürlüğümüzü, düşünce özgürlüğümüzü kısıtlıyor, kendimizi ifade etmekten çekiniyor ve ister istemez duygularımızı bastırıyoruz. Peki, neden bunu yapıyoruz? Birçoğunuzun insanları kırmamak için bazen sustuğunu söylediğini şimdiden duyuyor gibiyim. O halde cevaplayayım; Kendiniz? Kendinizi kırmıyor musunuz? Bir kere geldiğimiz bu hayatta herkesten ziyade kendinizi kırmamanız kendinize önem vermeniz daha önemli değil mi? Bencilliğe kaymadan, kendi düşüncelerinizi ve hissettiklerinizi karşınızdakilere söyleyin, yansıtın bir şekilde çünkü insanlar siz kendinizi düşünmezseniz sizi düşünmezler.

Bu haftaya güzel bir not bırakmak istiyorum; Kendinizi sevin, değer verin, kendinizle vakit geçirin, kendinizi olabildiğince ifade edin. Şimdi derin bir nefes alın ve ruhunuzu dinlendirmek için ücretsiz online kültür sanat etkinliklerimize göz atın…  Birde yorumlarınızı tüm sevgimle okuyor olacağım. Sağlıkla kalın.

 

2 Nisan 2021 Cuma Saat: 18.00

Kütüphane Haftası Söyleşileri: “Artırılmış Gerçeklik ve Yeni Kütüphane Hizmetleri”

21. yüzyılın hızla gelişen teknolojileri, kütüphanelerdeki bilgiye erişme olanaklarının da çeşitlenmesini sağlamaktadır. Kütüphanelerin sunduğu erişim hizmetlerinin yanı sıra kullanıcılar tarafında da bilgiye ulaşmada, çeşitli dokunmatik ekran yüzeyleri, artırılmış gerçeklik, akıllı cihazlar gibi yeni kullanım alanları ortaya çıkmıştır.

Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi Yöneticisi Yaşar Kaya’nın moderatörlüğünde düzenlenecek söyleşilerin bu bölümünde, Koç Üniversitesi’nden Sina Mater, yeni kütüphane hizmetleri, kullanıma yönelik örnekler ve gelecekte bizleri nelerin beklediğini ele alacak. Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Youtube kanalı üzerinden katılabilirsiniz.

 

 

3 Nisan 2021 Cumartesi Saat: 20.30

Yaprak Sayar’dan “Hayat Bazen Tatlıdır”

Klasik Türk müziğinin unutulmaz eserleri Yaprak Sayar ile İş Sanat sahnesinde ses bulacak. Türk müziğinin makamsal kimliğini, batı müziğinin ritmi ve armonisi ile buluşturan Sayar, aralarında ”Açılır Goncagül Yar”, “Kara Kız Kantosu” ve “Hayat Bazen Tatlıdır” şarkılarının da bulunduğu özel bir repertuvar ile izleyicileriyle buluşacak. Konser ilk gösterim tarihi 3 Nisan Cumartesi saat 20.30’dan itibaren kültür merkezinin video paylaşım platformu kanalında ve internet sitesinde izlenebilecek.

 

4 Nisan 2021 Saat: 11.30

“BİFO ile Başyapıtlar” başlığını taşıyan yeni konser kaydı borusansanat.tv’de! BİFO’nun iki çok sevilen besteciden iki başyapıt seslendireceği bu konserde konuk şef Patrick Hahn olacak. Anavatanı Avusturya’daki başarılarının ardından tüm Avrupa’ya ve Amerika’ya yayılan ünü ile Hahn, özellikle Münih Filarmoni, Hamburg Senfoni, NDR Radyo Filarmoni ve Viyana Senfoni Orkestraları’nı yönettiği konserler, Kirill Petrenko ile işbirliği ve en son da Bavyera Devlet Operası’nda yapılan Salome temsilinin yönetimi ile büyük beğeni topladı.

 

4 Nisan 2021 Pazar Saat: 15.00

Kral ile Zila Masal Tiyatrosu’na İşsanat’ın Youtube Kanalı’ndan ulaşabilirsiniz.

 

5 Nisan 2021 Pazartesi Saat: 20.30

Nilgün Öneş (Yazarın Sesinden) Ağlamak Yok eseriyle izleyicilerin karşısında olacak.  İşsanat’ın Youtube Kanalı‘ndan ulaşabilirsiniz.

 

 

İşte Kültür Sanat İstanbul öncülüğünde 7 Nisan’a kadar izleyebileceğiniz harika bir konser

Onur Çalışkan “Esrik” Featurıng Tolga Bilgin & İlyada Zayim

Dinlerken, yaratırken; kendini ortaya koyarak ‘şimdiden’ çıktığın zamanda oluşturulan  bu sesler seçkisi, içinde sonsuzluğa yürüyüşü barındıran doğaçlamalarla; uzun soluklu bir yolculukta, uzak soluklu yerlere gitmeye yarayan bir esriklik halidir. Esriklik; bilincin getirdiği yükümlülükleri bir anın ışığında askıya almak, yaşamı yürekten geldiğince kucaklamaktır. Bu albümdeki müzik bu hali hatırlamak ve bir an için soyutlanmaya yarasın diyedir.

 

07 Nisan Çarşamba Saat: 20.30

Provadan İzle serisi Semaver Kumpanya oyuncularının yorumladığı Semaver ve Kumpanya eseri ile devam ediyor. Bir okuma provası düzeninde gerçekleşen, Sait Faik Abasıyanık’ın öykülerinden uyarlanan oyunun yönetmeni Işıl Kasağoğlu olacak. Aralarında Serkan Keskin, Taner Ölmez ve Sezin Bozacı’nın da yer aldığı “Semaver ve Kumpanya” 7 Nisan’da ilk gösterimini gerçekleştirecek. İşsanat’ın Youtube Kanalı’ndan ulaşabilirsiniz.

 

9 Nisan Cuma Saat: 20.30

Milli Reasürans Oda Orkestrası’nın Nisan konseri orkestra şefi Batuhan Uzgören yönetiminde gerçekleşecek. Antonio Vivaldi’nin ölümsüz eseri Dört Mevsim Keman Konçertosu”nun seslendirileceği konserin solisti keman sanatçısı Can Özhan olacak. İşsanat’ın Youtube Kanalı’ndan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: IHA, İşsanat, Borusansanat, Kültür Sanat İstanbul, Yapı Kredi kültür sanat

34 Yorum
 1. Berkay 4 ay önce

  Çok güzel.bir yorum olmuş ellerinize sağlık

 2. Yeter 4 ay önce

  Harika bir yazı olmuş. Başarılarının devamını dilerim canım👍

 3. Esra 4 ay önce

  Çok faydalı bir paylaşım olmuş yine hem ruhumuza dokunuyor hem onu iyilestiriyorsunuz. Her hafta keyifle okuyorum ve etkinliklerinize katılıyorum hayata bakış açım değişti. Bir dahaki haftayı sabırsızlıkla bekliyorum

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Her hafta sizlerle buluşuyor olmakta bana keyif veriyor. Çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 4. Chris 4 ay önce

  I read with pleasure you are wonderful

 5. Berfin 4 ay önce

  Harikasınız her gün işe başlamadan önce muhakkak okuyorum tercih ettiğiniz etkinlikleriniz konserler insani iş stresinden uzaklaştırıyo

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Çok sevindim. Benim amacım da sizleri stresten uzaklaştırmak bir nebzede olsa ruhlarınıza huzur katmak… Böyle güzel geri dönüşler oldukça motivasyonum da yükseliyor. Teşekkür ederim sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 6. Dudu 4 ay önce

  Kisisel gelisimi sanata uyarlamanız tam da olması gereken bu cok guzel bir bakış açısı

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   İnanın bende çok keyif alıyorum. Teşekkür ederim sağlıkla ve bizi takıpte kalın.

 7. Yasin 4 ay önce

  Sizlere buradan ulaşmak çok güzel ve bizde kendimizi size buradan ifade edebiliyoruz. Güzel bir paylaşım olmuş

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz. Anadolu Gezi Rehberi ulusal bir dergi-gazete olarak bize avantajı sağlıyor. Teşekkür ederim sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 8. Selçuk 4 ay önce

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Teşekkür ederim Selçuk Bey sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 9. Ayşegül 4 ay önce

  keyifle takip edip önerdiğiniz etkinliklere katılıyorum

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Süpersiniz… Teşekkür ederim sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 10. merve 4 ay önce

  etkinlik seçimleriniz çok güzel hem kendim faydalanıyorum hemde çocuğum için. çünkü masal tiyatrosunu beraber izleyeceğiz 🙂

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Çocuklara bile faydamız dokunuyorsa ne mutlu bize… Güzel yorumunuz için teşekkür ederim sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 11. BerkayY 4 ay önce

  Birazda insanları yerine kendimizi düşünmeliyiz sanki ellerinize sağlık çok doğru bulduğum bir yazı

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Çevrenizi de düşünün ama ilk sırada her zaman kendiniz olun. Teşekkür ederim sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 12. Emine lale 4 ay önce

  Çok güzel ifade edilmiş…başarılar

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Teşekkür ederim Emine Hanım sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 13. Kadir 4 ay önce

  Çok güzel bir yazı olmuş 👍

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Teşekkür ederim Kadir Bey sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 14. Ilknur 4 ay önce

  Sanata değer veren güzel kitlelerden olmak bunlara sahit olmakta güzel bir his harikasınız

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Kültür ve sanatın insanlığa en büyük miras olduğunu düşünüyorum. Teşekkür ederim sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 15. Batuhan 4 ay önce

  Çok güzel anlamlı bir yazı olmuş yüreğine sağlık..

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Teşekkür ederim Batuhan Bey sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 16. Berker 4 ay önce

  Çok haklısınız hepimiz aslinda duygularımızı bazen bazi durumlarda ifade edemiyoruz.

  • Yazar
   Gizem Candemir 4 ay önce

   Kendimizi çoğu zaman bazı durumlarda da olsa bencilliğe kaymadan ifade etmeliyiz diye düşünüyorum. Teşekkür ederim sağlıkla ve bizi takipte kalın.

 17. Gökçe 4 ay önce

  Olaylara daha farklı bakmami sağladınız cok faydalı bir yazı olmuş

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account