Son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilen, eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar için, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan KADES (Kadın Acil Destek) uygulaması, yaklaşık 2 yıldır kullanılıyor. Bu uygulama yükleyenlerin, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.

 

Kullanımı yaygınlaşan uygulamanın herkes tarafından bilinir hale gelmesi için tanıtım çalışmaları da devam ediyor. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü de kadına şiddetle mücadele kapsamında kullanılmaya başlayan KADES uygulaması için tanıtım filmi çektirdi. Hazırlanan filmde tüm oyuncular gönüllü olarak yer aldı. İzmit İlçesi SEKA Film Platosunda Yeliz Yavuz Ergün yapımcılığında hazırlanan tanıtım filminin yönetmenliğini bilinen birçok dizinin yönetmeni Alperen İbrahimoğlu, görüntü yönetmenliğini ise Kemal Aslan üstlendi.  20 kişilik ekibin görev aldığı tanıtım filminde Muhteşem Yüzyıl dizisi oyuncularından Gamze Dar  ve  Bir Zamanlar Osmanlı dizisinin oyuncularından Gökhan Yılmazer rol aldı.

 

 

Çekimleri tamamlandı

Çekimleri tamamlanan filmin kamu spotu olarak yayınlanmasına  ve sosyal medya hesaplarında  paylaşımına  başlanırken,  Kocaeli İl Emniyet Müdürü  Veysal Tipioğlu da  “Kadına yönelen şiddet, toplumumuzun  temeline yönelen şiddettir. Türk Polisi şiddetin her türlüsüne karşıdır.  Ücretsiz olarak  cep telefonlarına  indirilebilen  KADES uygulaması ile  şiddet mağduru kadınlarımıza en hızlı  şekilde ulaşabiliyoruz. #KadinaSiddeteHayir”  ifadeleri ile haırlanan yeni filmi  kendis sosyal medya hesabından paylaştı. O paylaşıma https://twitter.com/VeyselTipioglu/status/1343114354586243072?s=08 linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account