Başiskele’de 2022 yılını “Kadın ve Aile Yılı” ilan eden Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, toplumun temelini oluşturan kadınlar ile bir araya gelmeye devam ediyor.

 

Başkan Özlü, her zaman hemşehrileriyle iç içe olarak komşularının istek ve önerilerini birinci ağızdan dinliyor. Bu kapsamda Başkan M. Yasin Özlü son olarak Vezirçiftliği Semt Konağı’nda belediye bünyesinde verilen dikiş-nakış eğitimlerine katılım gösteren kursiyer kadınları ziyaret etti. Ziyarette Başkan Özlü’ye Başiskele Kadın Kolları Başkanı Pınar Yolcu Sekmen de eşlik etti.

 

 

Symbol AVM’de hizmete açtığımız BAŞKEM

Ziyarette konuşan Başkan Özlü, Başiskele’de kadınların el emeği göz nuru eserlerinin gerçek değerine ulaştığını vurgulayarak, “Kadın elinin değdiği her şey değişiyor ve güzelleşiyor. Bizler de Başiskele Belediyesi olarak ilçemizdeki hamarat kadınların aile ekonomisine katkı sunmaları için yaptıkları birbirinden değerli eserleri Symbol AVM’de hizmete açtığımız BAŞKEM mağazası ile tüketiciyle direkt buluşturuyoruz. Göreve geldiğimizde söz verip de yaptığımız en güzel işlerden biri olan bu mağazamızda hiçbir komisyon almadan sosyal sorumluluk bilinciyle çalışkan kadınlarımızın aile bütçelerine destek veriyoruz. Çalışan ve üreten her kadınımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

 

2022 yılını “Kadın ve Aile Yılı” ilan ettik

Başiskele’nin hamarat kadınlarının her zaman yanlarında olduğunu söyleyen Başkan M. Yasin Özlü, “İlçemizde kadınlarımıza ayrı bir önem veriyoruz. Bu yüzden bu 2022 yılını “Kadın ve Aile Yılı” olarak ilan ettik. Bu yıl kadınlarımıza yaptığımız yatırım ve hizmetlerimizi daha fazla arttıracağız. Seçim beyannamemizde söz verdiğimiz Aile Danışma ve Yaşam Merkezi’mizi geçen yılın sonunda hizmete açtık. Kadınlarımızın kendilerini evlerinde hissedebilecekleri kadar sıcak ve güzel bir ortamda kadın ve aileye dair her türlü hizmetlerimiz verilmeye başlandı. Psikolojik ve hukuki danışmanlık, diyetisyenlik ve sağlık hizmetleri, her türlü kadına yönelik eğitimler, seminerler ücretsiz olarak verilmeye başlandı. İlçemizdeki tüm kadınlarımızı bu güzel hizmetlerimizden faydalanmaları için Aile Danışma ve Yaşam Merkezi’mize bekliyoruz.” dedi. Başiskele’de kadınlara yönelik yapılan güzel işler ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, katılımcı belediyecilik ve yönetişim anlayışıyla komşularının istek ve önerilerini dinleyerek notlar aldı.

 

 

 

 

 

 

 

©2024 Anadolu Gezi Rehberi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account