Online sahaf www.kitapkeyfim.com.tr’nin sahibi İzmitli Şerafettin Ergül, projelerine bir yenisini daha ekledi. Tüm tutkusu daha çok çocuğun hayatına dokunarak kitap okumayı sevdirmek olan Şerafettin Ergül, Sabancı Vakfı’nın fark yaratanlar programı için özel bir proje hazırladı. Çocukların kitaplarla buluşmasını sağlamak için, çocuk parklarına yapılacak açıkhava kütüphaneleri fikrini gerçeğe dönüştürmeye hazırlanıyor. Pilot bölge de İzmit olacak.

 

Şerafettin Ergül, Türkiye’de toplumsal gelişmeye katkıda bulunan kişilerin farklı alanlarda yaptıkları çalışmaları ile yarattıkları olağanüstü etkileri görünür kılarak topluma ilham vermek amacıyla 10 yıldır desteklediği “Fark Yaratanlar” projesi ile Sabancı Vakfı’ndan destek almaya hazırlanıyor. Ergül’ün projesi şu: Toplumdaki en büyük sorun eğitim, eğitimin ilk basamağı kitaplar. Çocukların kitaplarla buluşmasını sağlamak için, çocuk parklarında yapılacak minik-butik çocuk kütüphaneleri fikrini gerçeğe dönüştürmek istiyor. Pilot bölgenin de İzmit olmasını öneriyor. Çocuk kitaplarının yer aldığı kitaplık sayesinde parkta oyun oynayan, paten kayan, bisiklet süren çocuklar, aynı zamanda istedikleri kitapları da alıp okuma şansı bulacak. Bu proje hem çocuklarımıza kitap okuma bilinci kazandıracak hem de  projeye destek vermek isteyenlerin bağışlayacağı kitaplarla da evlerde bulunan okunmayan kitapların da değerlendirilmesine olanak sağlayacak.

 

Başvurular 20 Aralık’a kadar devam edecek

Projede sivil tıoplum örgütlerinden, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne kadar, tüm İzmit’in desteğine ihtiyacı olduğunu ifade eden Şerafettin Ergül, şunları söyledi. “Projeye destek olmak isteyen heskesi Soydan İş Merkezi’ndeki kitapkeyfim kafeye çay içmeye bekliyorum. Her türlü geliştirici fikire açığım. Düşünsenize projede iletişim fakültesi öğrencileri görev almak istediler. Biz de dedik ki açıkhava kütükhanesi kurduğumuz çocuk parklarında okuma saati yapalım. Her gün 2 öğrenci görev aldı ve parklara gelen çocuklara abilik ablalık yaparak, kitap sevgisini aşıladılar. Parka gelen çocuklara kitap hediye ettiler. Hatta birlikte kitap okudular. Daha mutlu bir kent olmaz mı İzmit? Eğer sizler de bu projenin İzmit’te hayata geçmesini istiyorsanız, www.farkyaratanlar.org web sitesine gireceksiniz. Başvuru sekmesini tıklayacaksınız. Açılan başvuru formunun altında şartları kabul ediyorum kutucuğunu seçip, fark yaratan önermek istiyorum sekmesine basacaksınız. Oradaki formu şu bilgilerle dolduracaksınız. İsim: Şerafettin.  Soyisim: Ergül. Mail Adresi: beralpdor@gmail.com. Telefon Numarası: 0 532 782 60 50. Şehir: Kocaeli. Başvurular 20 Aralık’a kadar devam edecek.

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account