Yolculuk demek beklemek demektir. Tren garlarında, otobüs terminallerinde, tatil dönüşleri yol kenarlarında beklemek. Gazetecilik mesleğine başladığım ilk günlerde her hafta bir gün akşam üzeri iş bitiminde terminale gider, sokak röportajları yapmak için bir süre beklerdim. Gelip giden insanların hikayelerini tahmin etmeye çalışırdım. Telaşla koşuşturanların durumu bellidir. Benzer kaygılı, gergin yüzler. Bekleyenlerse öyle değildir.  Sabırla ve yeterince izlerseniz, bekleyenlerin yüzleri, beden dilleri hikayeler fısıldamaya başlar, duyarsınız. Analizlerimi bitirdikten sonra da Kocaeli Terminali’nde bekleyen yolcularla iletişime geçip sohbet ederdim.

 

UlaşımPark tarafından işletmesi sağlanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, Türkiye’deki örnek terminaller arasında yerini alıyor. 1 yılda 1 milyon yolcuyu terminalde misafir eden UlaşımPark, seyahat edecek yolcuları otobüse binecekleri aşamaya kadar güvenli, konforlu ve temiz bir ortamda ağırlıyor. Türkiye’nin tüm illerine seyahat etmek isteyen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden rahat, sağlıklı ve güvenlikli bir şekilde hizmet aldı. 2020 yılında 301 bin 89 yolcu İzmit’ten farklı şehirlere seyahat etmesi sağlandı. Toplamda 45 peron bulunan terminale yanaşan otobüsler buradan yolcularını zahmetsizce alıp yollarına devam etti. Türkiye’nin 4 bir yanından gelen otobüslerin geçiş güzergahında bulunan örnek terminal, kentin ulaşım nabzını tutuyor. Bu kapsamda 1 yılda toplam 221 bin 613 otobüs giriş çıkış yaptı.

 

Terminal otoparkı da yolcuların seyahatlerinde kolaylık sağlıyor

UlaşımPark’a 6 ay önce devredilen Terminal otoparkı da yolcuların seyahatlerinde büyük kolaylık sağlıyor. Gelen yolcuların araçlarını güvenle park edebilmeleri için araç park çizgilerinden tutun tabelalara kadar yenilenen park, gün içerisinde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Otoparka 1 yılda toplam 400 bin araç giriş çıkış yaptı. Abonelik sistemi de olan otoparkı, çevre bölgelerde ikamet eden vatandaşlar da sıklıkla kullanabiliyor. 4 farklı noktada gerçekleştirilen üst düzey aramalar neticesinde yolcuların güvenliği UlaşımPark tarafından sağlanıyor. 74 güvenlik kamerası ile sürekli gözetlenen terminal, 2020 yılında da birçok aranan şahıs, kesici delici alet, silah bulunarak emniyet güçlerine teslim edildi. Vatandaşların huzurunu son derece önemseyen terminalde adeta kuş uçurtulmuyor.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account