Girişimcilik eğitimi almış köy kadınları bir araya gelerek oluşturduğu Ekolojik ve Sağlıklı Yaşam Köyü Ketenciler, misafirlerini bekliyor. Köyde kalmak isteyen konuklar evlerini kendileri seçebiliyor.

Kartepe’nin Ketenciler Köyü’nün girişimci kadınları köylerinde sabah kahvaltılarını tamamen organik köy ürünlerinden hazırlıyorlar. İsteyen folluktan yumurtasını alabiliyor, isteyen de bahçeden sebzesini kendi toplayabiliyor.

Bu köyde konaklayacaksanız öğle ve akşam yemeklerinin menü seçimi kişiye özel yapılıyor. Çerkez sofralarından haluj, çerkez tavuğu,çerkez peyniri gibi tatlar da sizleri bekleyen lezzetler arasında.

Dilerseniz doğada özgür gezinen ineklerin sütünü sağabilir, dilerseniz köy kadınları ile birlikte salça, pekmez, makarna, tarhana, haluj, reçel yapımına katılabilirsiniz. Dilerseniz de hobi bahçelerinde çiçek ve sebze dikimini deneyimleyebilirsiniz.

Ketenciler Köyü’nün sakinleri aktivite yapmak isteyen konuklarını da düşünmüş. Orman içinde ve göl kıyısında rehber eşliğinde trekking yapabilir, gölde balık tutabilir, ATV ya da bisikletle köy gezintisi yapabilirsiniz.

Aktivitelerin sınırsız olduğu köyde, eğitmen eşliğinde ata binebilir, su kayağı yapabilir, hatta golf bile oynayabilirsiniz. Eğer grup ile köye gelmişseniz, dilerseniz yeşilliklerin içinde yoga yapabilirsiniz.

Tüm bu güzelliklerin yanısıra gün içinde hamak ve salıncaklarda dinlenirken semaver çayınızı içebilir, közde kahvenizin keyfine varabilirsiniz. Köye gelen konuklar istekleri doğrultusunda akşam yemeğinden sonra mızıka eşliğinde oynanan çerkez oyunlarını izleme imkanı bulabilirler.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account