Mar-Ten Kulübü, enfes manzarası ile Kocaelili sporseverleri büyülüyor. 20 yıldır İzmit’e hizmet sunan Mar-Ten deniz kıyısında bahçesi, açık kapalı kafe ve restoranı ve güleryüzlü çalışanlarıyla kendinizi evinizde gibi hissetiriyor.

Cumhuriyetle yaşıt olan Türkiye Tenis Federasyonu üyesi olduklarını dile getiren Marmara Tenis Kulübü Başkanı Fahrettin Batı, dergimize yazılı açıklamada şunları söyledi. “240 federe kulüp, 60 binin üzerinde lisanslı tenisçiye sahip ülkemizde tenis sporunun hak ettiği yere getirmek için çalışıyoruz. Tenis, kadın, erkek, çocuk, yaşlı, herkese hitap edebilen, hem açık, hem de kapalı alanlarda oynanabilen nadir sporlardan biri. Tenis, vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı bir spor. Enerji seviyesini artırır ve çeviklik kazandırır. Bacak kaslarını ve kemikleri güçlendirir.”

 

 

Tenisin  düzenli pratik yapma alışkanlığı kazandırırken çalışma disiplinini de geliştirdiğini dile getiren Mar-Ten Kulübü Başkanı, sözlerini şöyle tamamladı. “Tenis yıllarca ülkemizde zengin sporu olarak anıldı. Ancak biz kentimize tenis sporunu yaymak, insanlara tanıtmak,  iyi oyuncular tespit etmek ve derece yapabilecek çocukları geliştirmek için yola çıktık.  Kocaeli’nin köklü ve değerli kulüplerinden biriyiz. Kulübümüz çatısı altında hizmet alan her bireyin yaşam kalitesini artırmak için gayret gösteriyoruz. Kendisiyle yarış halinde, sürekli gelişimi özümsemiş sporcular yetiştirerek tenis sporuna hizmet ediyoruz.”

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account