Midyeci Ahmet olarak ünlenen Ahmet Çiçek,  İzmit Leyla Atakan Caddesi ile Cengiz Topel Caddesi’nin kesiştiği noktada, İzmit Endüstri Meslek Lisesi’nin karşısında bulunan 5 katlı binada yeni şubesinin açılışını gerçekleştirdi. 8 yaşından bu yana midye işinin içinde olan İstanbul’un pek çok caddesinde midye satan, 14-15 yaşlarından itibaren midyenin mutfağına giren Ahmet Çiçek, Beşiktaş’ta açtığı Midyeci Ahmet ile ünlendi. Midyeleri ile Türkiye’yi sallayan Midyeci Ahmet 5. şubesini İzmit’te açtı. 5 katlı binada 45 personel hizmet veriyor.

 

Toplam 45  çalışanı ile açılan  Midyeci Ahmet’in İzmit şubesinde özel olarak midye tava ve pizza lezzetlerini de bulmak mümkün. Açılış etkinliğinde pandemi kuralları dolayısıyla ikram yapılamadı. İşletme Pazartesi-Perşembe 11.00-01.00, Cuma Cumartesi 11.00-03.00 ve Pazar günü 11.00-02.00 saatlerinde arasında açık olacak. Çok sayıda davetlinin katılım gösterdiği açılış programında kurdele kesilmeden önce kısa bir konuşma yapan Midyeci Ahmet, “Siz çok istediniz burada olmamızı. Bizler de burada olmak istedik. En lezzetli midyelerimizle burada hizmetinizdeyiz artık. Bütün İzmit’i mekanımıza bekliyoruz. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

Midyeci Ahmet Hikayesi’ni şöyle anlatıyor: 

Annem ve babam, midye işini İzmir’de öğrenmişler. Ailemle İstanbul’a geldiğimde henüz 5 yaşındaydım. 7 yaşında ise Şişhane’de Tevfik Sağlam İlkokulu’nun önünde midye satmaya başladım. 12 yaşında Taksim Sıraserviler’de esli Kemancı Bar önünde seyyar tezgahta midyelerimi satmaya devam ettim. Elimdeki tezgah kısa sürede  boşaldı ve daha fazlası için talepler gelince 2oo3 yılında Beyoğlu Balık Pazarı’nda dükkan açtım ve bu dükkanı 5 sene işlettim. Balık Pazarı’ndaki dükkanın konsepti farklı ve çok ortaklıydı. Bu durum içime sinmiyordu. Devam eden yıllarda buradaki dükkanı kapattım. daha sonra Beşiktaş’ta hayalimdeki Midyeci ahmet konseptli dükkanımı açtım. Şu an Çengelköy, Çınaraltı, Tuzla Sahil, Ankara Bahçelievler ve bugün de İzmit’te olmak üzere 5 şubemiz ile, öncelikle ülkemizin her yerinde daha sonra da dünya üzerinde her ülke ve şehirde olabilmek için çalışıyoruz. Midye yiyen insandan zarar gelmez. ağzının tadını dost meclisinde edilen iki damla muhabbetin kadrini, kıymetini bilir. Doğum günümü, 8 Nisan Dünya Midye Günü ilan ettim. Midye gününde müşterilerimden ücret almıyorum. Önce Türkiye’de kendi şubelerimizde, daha sonra bütün dünyada bugünün kutlanmasını sağlamak istiyoruz. Bunu sağladığımızda ülkemizi temsil etme imkanını yakalayacağız. Acil midye hattımız bile var: 444 4 176. Midye seven herkesi şubelerimize bekliyoruz.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account