İzmit Belediyesi’nin, ECPAT Türkiye işbirliği ile çocuk haklarının korunmasına yönelik Çocuğum ve Çocukluğumu Koruyorum sloganıyla başlattığı Mimi ve Lili’nin Yolculuğu, 13-14 Mart tarihlerinde devam edecek

 

 

 

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile ECPAT Türkiye ortaklığında çocuk haklarının korunması, eğitim ve gelişim desteklerinin sağlanması amacıyla düzenlenen Mimi ve Lili’nin Yolculuğu devam ediyor. İlk iki oturumu 6-7 Mart tarihlerinde video konferans üzerinden gerçekleşen eğitim programında çocuklar haklarını eğlenerek öğrendi.

 

 

28 Mart’a kadar devam edecek

Kocaeli Üniversitesi Arş. Gör. Ezgi Yaman, Sosyal Hizmet Uzmanı Merve Sekban ve intern Meryem Başar tarafından oluşturulan eğitim programında Mimi ve Lili, 8-10 yaş arası çocuklarla bir araya geldi. Eğitimlerde, çocukların temel haklara erişimi, ihmal ve istismarın önlenmesi, başvuru mekanizmaları, mahremiyet eğitimi ve kişisel sınırlar, toplumsal cinsiyet eşitliği, çocuğun doğa ve ekoloji ile ilişkisi, stres ile baş etme mekanizmaları gibi pek çok konu ele alındı. 8 oturumdan oluşan Mimi ve Lili’nin çocuklarla olan yolculuğu 28 Mart Pazar gününe kadar hafta sonları devam edecek.

 

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account