2013 yılının Şubat ayında kurulan Neşe-i Sağlık Türk Sanat Müziği Korosu, konserlerine bir yenisini daha ekledi. İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen, birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği konser sanatseverlerden tam not aldı.

 

Diş Hekimi Nilgün Özyuva öncülüğünde kurulan ve genellikle doktor, hemşire, diş hekimi, eczacılar gibi sağlık mensuplarının katılımı ile oluşan Neşe-i Sağlık Türk Sanat Müziği Korosu, yeni konserini “Alaturka’dan Pop’a” ismiyle, dillere, gönüllere yerleşen şarkılarla verdi. Ünlü koro şeflerinden Erbil Aydın yönetiminde gerçekleştirilen konserin sunuculuğunu Yelda Özdeş yaptı. Konsere Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Töre Genç, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi Başkan Vekili Hakan Tanta ile çok sayıda davetli katıldı.

Alaturka’dan Pop’a isimli konser, müzisyenler ile koro alkışlar eşliğinde yerini aldıktan sonra Şef Erbil Aydın’ın yönetiminde “Safalar getirdiniz, safa geldiniz dostlar” şarkısı ile başladı. Koro muhteşem performansı ile sanatseverlerin kulaklarının pasını sildi. Gecenin sonunda Neşe-i Sağlık Türk Sanat Müziği Korusu’nun kurucusu diş hekimi Nilgün Özyuva, çiçeğini İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in elinden aldı.

 

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account