Kocaeli Şehir Tiyatroları’nda Nostalji Kuşağı bu hafta gündüz kuşağında “Minik Bulut Minnak” oyunu çocuklarla buluşacak. Oyun 27 Aralık Pazar günü saat 14.00’de tiyatro.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden canlı yayında izlenebilecek.

Oyunun konusu şöyle: Yağmur yağdıramayan küçük bir “yağmur bulutu” olan “Minnak”, yağmur yağdırmayı düşlemektedir. Bulutlar diyarında bu hayalini gerçekleştirmek üzere yolculuğa çıkar. En büyük engelinin küçük olması olduğunu zannetse de gerçek engel, duyarsız insanların sebep olduğu küresel ısınmadır. Minnak ve arkadaşları küresel ısınmayı yenmek için, çocuklardan yardım almaları gerektiğini farkederler. Hayallerin gerçeklerle olan çatışmasını ve ekip ruhu ile mücadele etmenin değerini anlatan oyunumuz, her varlığın başka bir renk ve değer olduğunu sevgili çocuklarımıza eğlenceli bir biçimde anlatıyor.

 

 

Oyunun Kadrosu

Aytek Mete Elgün’ün yazıp yönettiği oyunun sahne arkası kadrosunda, koreograf İlyas Akbulut, dekor tasarımı Rona Topçuoğlu, kostüm tasarımını Ebru Aklar, ışık tasarımı Yaşar Demirkıran, müziklerini Ali Agah Eroğlu, görsel efekt Aktürk Aksoy ve ses efekt Mehmet Cebe yer alıyor. Minik Bulut Minnak’ın oyuncu kadrosunda Cansu Cengiz Mengüç, Ferdi Yıldız, Işık Öztorun, Mehmet Beyazıt, Nursel Çeliktürk, Sarper Saydam yer alıyor.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account