Fatoş Karadağ’ın “EGE’de ismini verdiği sergi 3-11 Temmuz tarihleri arasında sanatseverle buluşacak.

 

1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren pandemi sürecinde uygulanan kısıtlamaların kalkmasının ardından Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi birbirinden değerli sanatçılara ev sahipliği yapmaya kaldığı yerden devam ediyor

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan, Demir Erbil Atölyesi’nde eğitim alan ve üç yıldır Ayvalık’ta yaşayan Ressam Fatoş Karadağ, eserlerinde yağlı boya tekniğini kullanıyor.

3 Temmuz saat 17’de açılışı yapılan sergiye Ayvalık Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Ethem Vardı, eşi emekli resim öğretmeni Zeliha Vardı ve çok sayıda sanatsever katıldı.

 

 

Açılış konuşmasını yapan Başkan Yardımcısı Ethem Vardı, Ressam Karadağ’a ve katılım gösteren sanatseverlere teşekkür ederek sözlerine başladı. Vardı ‘’ Başkanımız Mesut Ergin, sergiye katılamadığı için sizlere selam ve sevgilerini iletmemi istedi. Daha çok sanatsal etkinlikler hazırlayacaklarını ve artık daha çok etkinliklerde buluşacaklarını belirtmemi istedi. Pandemi sürecinde sanatçılarımızın başta maddi olmak üzere manevi yönden de çok zor günler geçirdi. Sanatçımız Fatoş Hanım pandemi sürecini eserlerine yansıtmış, ayrı bölümde beğenimize sunmuş durumda. Eserlerini bizimle buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum’’ şeklinde konuştu.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account