Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışması’na katılımlar 31 Mart Çarşamba günü son bulacak. Dereceye girenlerin ödüllendirileceği ‘Ada Hikayeleri’ konulu hikaye yarışmasıyla ilgili katılımcılar detaylı bilgilere www.sakarya.bel.tr adresinden ulaşabilirler.

 

 

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 1. Ulusal Sait Faik Abasıyanık Hikâye Yarışması’na katılımlar 31 Mart Çarşamba günü son bulacak. Hikâye alanında yapılan çalışmaları desteklemek ve Sait Faik’i genç kuşaklara tanıtmak amacıyla düzenlenen ‘Ada Hikayeleri’ konulu hikaye yarışmasına ilgi büyük.

 

Sait Faik’in anısı yaşatılacak

1906 yılında Adapazarı’nda dünyaya gelen, öykücülüğü ile Türk Edebiyatı’nda önemli bir yer edinmiş olan Sait Faik Abasıyanık’ın anısını yaşatmak amacıyla düzenlenen yarışmaya 16 yaş ve üzeri herkes katılabiliyor. Yarışmaya katılımcılar için herhangi şehir veya bölgeden katılma zorunluluğu olmayıp yurt içi ve dışından yarışmaya katılmakta mümkün. Yarışmanın seçici kurulu ise Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, Doç. Dr. Gülsemin Hazer, Yazar Ali Ural, Yazar Ercan Yılmaz ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Resul Narin’den oluşuyor. Seçici kurulun değerlendirmelerinden sonra sonuçlar 7 Mayıs Cuma günü www.sakarya.bel.tr adresinden ilan edilecek. Yarışmanın ödül töreni ise 11 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek.

 

Ödüller

Birincilik Ödülü: 5.000 TL
İkincilik Ödülü:  3.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 2.000 TL
Mansiyon Ödülü (3 Adet): 1.000 TL

 

Seçici Kurul

1. Prof. Dr. Yılmaz DAŞCIOĞLU (SAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi)
2. Resül NARİN (SBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı)
3. Doç. Dr. Gülsemin HAZER (SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi)
4. A. Ali URAL (Yazar)
5. Ercan YILMAZ (Yazar)

 

Takvim

Son Başvuru: 31 Mart 2021

Seçici Kurul Değerlendirmeleri: 1 Nisan – 7 Mayıs 2021

Sonuçlar: 7 Mayıs 2021 www.sakarya.bel.tr adresinden ilan edilecek.

Ödül Töreni: 11 Mayıs 2021

 

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account