Kocaeli Şehir Tiyatroları, bu hafta nostalji kuşağında 2014 yılında ilk kez sahnenen Şair isimli oyunu ile ölüm yıldönümünde İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve gururla anacak. Bugün saat 20.00’da  SDKM Büyük Sahne’den naklen yayınlanacak oyun tiyatrokocaelibel.tr adresinden izlenebilecek.

 

Büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatını, mücadelelerini ve hayallerini anlatan Şair oyunuyla karşınızda olacak Kocaeli Şehir Tiyatroları, Süleyman Demirel Kültür Merkezi Büyük Sahne’den naklen yayın yapacak. Oyunda Mehmet Akif’in çocukluğu, yaşadığı yokluk ve milli şairliğe kadar uzanan yaşamından kesitler yer alırken, şairin edebi eserleri, yaşam felsefesi, ileri görüşlülüğü ve ülkesine olan bağlılığı gibi konular ele alınıyor.

 

 

Oyunun kadrosu şu isimlerden oluşuyor

Mehmet Sait Karaçorlu’nun yazdığı Şair isimli oyunu,  S. Bora Seçkin yönetirken, yönetmen yardımcılığını da Emel Pala üstleniyor. Bülent Baytar, Serhat Güzel ve Tarık Keskiner’in rol aldığı oyunda dekor ve kostüm tasarım Mehmet Emin Kaplan, dramaturg Sevil Koç, ışık tasarımda Fatih Mehmet Haroğlu, müzikte Ali Otyam, ses tasarımda İlker Sevüker, görsel tasarımda M. Serkan Aktü, ışık kumandada Bülent Balcı, ses kumandada Ahmet Tanık, görsel kumandada M. Serkan Aktü, aksesuarda Mustafa Küçük, sahne terzisi Sezai Çakmar, sahne teknisyenleri Hakan Altun, Murat Gün ve Yüksel Kızılcık görev alıyor.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account