Soğanın sağlık için nasıl önemli bir besin kaynağı olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Soğan, hastalıklara yakalanmama konusunda insan yaşamına ciddi katkıda bulunmasının yanısıra, hastalık durumunda da iyileşme sürecini hızlandıran bir besindir.
İşte Kocaeli Şehir Tiyatroları da 20. yılında perdelerini  geçen hafta bugün “Soğan gibi” isimli özel bir oyunla açtı.
Heyecanla ve keyifle oyunu izledim ve ilk izlenimlerimi sizinle paylaşmak için buradayım.
Doğma büyüme Kocaelili olan oyun yazarı Taner Büyükarman‘ın, yol hikayesinde tiyatrodan yola çıkarak geçmişten günümüze, özel bir ışık hüzmesinin altında sağanakta kaldığımı hissettim.
Adeta ruhunuza ayna tutan “Soğan gibi” bizi bize anlatan radikal bir oyun.
Zaman zaman oyun içinde kendinizle karşılaşmak sizi rahatsız etmeyecekse muhakkak izleyin derim.
Oyunu izlediğiniz zaman değerleri olan, değerlerine sahip çıkan ve vizyonunu bu değerlerine göre oluşturan ve ve bu vizyonun gerçekleşmesini sağlamak için çırpınan birey olan radikal insanı göreceksiniz.
Bir çocuğun saflığını ve dürüstlüğünü taşıyan radikal birey, oyun içinde adeta ruhunuzu gıdıklayacak. Kah ağlayıp, kah güleceksiniz.
Radikal insanın düşünceleri ve davranışlarında, önyargıları ve korkularının asla hakim olmayı başaramadığını görecek kendinizi iyi hissedeceksiniz.
Aklı, sağduyusu, özgürlük sevgisi ve yüreği olan her daim genç kalmayı başarabilmiş cesur insan radikal birey, size insan olmanın gereklerini usul usul fısıldayacak. Tabi herkes değil, duyabilenler oyun içinde keyifli bu yolculuğa tanık olacak.
Eğer sizinde felsefeniz, dizlerinin üzerinde yaşamaktansa, ayaklarının üzerinde ölme tercihi ise, doğru yerde olduğunuza kanaat getireceksiniz.
İyi seyirler.
1 Yorum
  1. Serhat 4 sene önce

    Harika bir anlatım tarzınız var. Doğrusu bu oyunu sizin gözlerinizle izlemek isterdim.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account