Henüz 2018 yılında açılmasına rağmen; 2019 yılında Time Dergisi’nin düzenlediği “Dünyada Görülmesi Gereken 100 Muhteşem Yer” listesine giren, “Avrupa Yılın Müzesi Ödülü” nde finale kalan, geçtiğimiz günlerde Attraction Star Awards 2020 ödül töreninde yılın “En Başarılı Müzesi” ödülünü alan; Ülkemiz ve Avrupa Müzeciliğine yeni bir soluk getiren Troya Müzesi, “Efsane Devam Ediyor” mottosu ile Heritage İstanbul’ da olacak.

Moderatörlüğünü İstanbul Röleve ve Anıtlar Müdürü Dr. Olcay Aydemir’in yapacağı “Troya Müzesi : Efsane Devam Ediyor” isimli panelde, Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, Troya Kazı Başkanı Rüstem Aslan, Troya Müzesi Projesi müellifi Ömer Selçuk Baz ve Yüksek Mimar Şafak Çakmak’ın katılımı ile, Troya Müzesi’nin hayat geçişi ve müzeciliğe getirdiği yeni soluk izleyicilerle paylaşılacak.

Heritage İstanbul Nedir?

Yeni teknolojiler, kültürel kaynaklara dünya çapında ilgi ve ulaşımın artmasına, iletişim yolları ve tekniklerinin zenginleşmesine olanak sağlayan Heritage İstanbul, Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansı ülkemizin tarih ve sanat varlığının korunması, saklanması ve gelecek yıllara aktarılmasına yönelik çalışan kurum ve kuruluşlar ile sektörle ilgili tedarikçilerin bir araya getirilmesini sağlamak üzere organize ediliyor.

23 ülke  8.257 ziyaretçi

Bu misyonla yola çıkan etkinlik; ülke genelinde gündem yaratmak adına, her yıl yinelenecek bir sektörel marka oluşturup, kültürel miras yoğunluğu konusunda dünya sıralamasında önde gelen ülkemizin, bu konunun endüstrisine de yön veren bir çekim noktası haline gelmesi düşünülerek hazırlanmış. Bu yıl 18-20 Mart tarihleri arasında yapılacak Heritage İstanbul Fuarı’nın verilerine göre , geçen yıl katılımcı ülke sayısı 23 olmuş. 3 günde 2.620 metrekarelik fuar alanını 8.257 izleyici ziyaret etmiş.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account