Kocaeli’nin Gölcük ilçesine bağlı İrşadiye Mahallesi içerisinden geçerek güneye doğru devam eden yolun İrşadiye’den sonra yaklaşık 6. km.’sinde bulunan Eriklitepe Tabiat Parkı’na yılın ilk karı yağdı. Sıcaklık bir anda eksilere düştü. Kışın 3 ay karlar altında kalan Eriklitepe Tabiat Parkı’na kar yağması büyük sevinç yarattı.

Keyifli ve huzur dolu bir doğa tatili vaad eden Gölcük Belediyesi kuruluşu olan GÖLAŞ tarafından işletilen Eriklitepe Tabiat Parkı, beyaza büründü. Gölcük şehir merkezinin  17 kilometre yukarısında bulunan ve Beylik Köyü’ne sınır Erikli Düzü Yaylası’nın  300 dönümlük kısmı, “Erikli Tepe Tabiat Parkı” olarak hizmet veriyor. Bu değerli turizm alanında günü birlik kamp ve piknik kullanım alanları, seyir kuleleri, bungalov tipi evler, yürüyüş parkurları, WC, mescit, çadır kamp alanları, macera parkı, cafeler, çay bahçeleri gibi fonksiyonlar bulunuyor.  Gerek günübirlik ziyaretçilerin, gerekse konaklamak isteyenlerin keyifle kullanabileceği kapsamlı bir turizm kompleksi olan Eriklitepe Tabiat Parkı, adeta bir Turizm Cenneti.

 

 

Doğanın tüm renklerini içinde barındırıyor

Doğanın tüm renklerini içinde barındırarak muhteşem bir güzelliğe sahip olan Gölcük Belediyesi Eriklitepe Tabiat Parkı, şehir ve iş hayatının yorucu atmosferinden tamamen kurtulup, aileniz ve sevdiklerinizle hoşça vakit geçirmenize olanak sağlayan nefis bir tesis. Dev kayın ağaçlarının arasında bulunan Gölcük Belediyesi Eriklitepe Tabiat Parkı Tesisleri, ter temiz havası ve el değmemiş doğal güzellikleriyle siz değerli misafirlerini bekliyor. Tesis içerisinde bulunan Bungalov tipi evler, bir ailenin konaklama ihtiyacına göre dizayn edilmiş. 15 Bungalov evde toplam 60 yatak kapasitesi ile hizmet veriliyor. Bungalov Evlerde konaklayan misafirler yemek ihtiyaçlarını ister kendileri karşılayabilir isterler ise de tesis bünyesinde Restoran’dan karşılayabilmekteydiler, ancak Korona Tedbirleri kapsamında şimdilerde restoran hizmeti verilemiyor.

Günlük ve uzun süreli tatil yapabileceğiniz bungalov tipi evler
Gölcük Belediyesi’nin yüzde yüz iştiraki olan GÖLAŞ tarafından işletilen Eriklitepe Tabiat Parkı Tesisleri’nde, günlük ve uzun süreli tatil yapabileceğiniz bungalov tipi evleri bulunuyor. Ayrıca; restoran, kafe, mangal alanı, mescit, yürüyüş parkurları, oyun ve macera parkı, spor aletleri ve kamp alanı hizmeti de veriliyor. İki oda, bir salon, banyo ve açık mutfaktan oluşan bungalov tipi evlerde, ailenizle birlikte 5 kişi gönül rahatlığıyla kalabilir, mutfak araç gereçleriyle yemeğinizi, isterseniz de mangal keyfi yapabilirsiniz. Korona sonrası restoranında ise; özel olarak hazırlanmış serpme kahvaltı ve leziz yemeklerden yiyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Erikli Tepe Tabiat Parkı’nı günlük olarak da ziyaret edebilir, aileniz ve sevdiklerinizle piknik yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz, çadırınızı kurup, kamp ateşinizi de yakarak gece de konaklayabilirsiniz. Kampınızın sorunsuz geçmesi için tüm ayrıntılar düşünülmüş.
Eriklitepe’ye nasıl gidilir?
Şehrin keşmekeş ve gürültülü atmosferinden kurtulup, tertemiz havası ve muhteşem doğasıyla sizleri bekleyen Eriklitepe Tabiat Parkı’na ulaşımda çok kolay: Park; Kocaeli şehir merkezine 30 km, Gölcük merkeze ise yaklaşık olarak 12 km mesafede. Eriklitepe Tabiat Parkı’na gitmek için Gölcük İhsaniye Mahallesi’ne ulaştığınızda ise sizi muhteşem doğal güzellikler arasında geçecek, yön tabelalarını takip ederek rahatça seyahat edebileceğiniz bir yolculuk bekliyor. Bu yolculuk bittiğinde; hayatınızda çokta görme fırsatını bulamayacağınız bir dinlence yeri olan Eriklitepe Tabiat Parkıyla buluşacak, hayallerinizi süsleyecek bir doğal güzellik ile başbaşa kalacaksınız.

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account