İnsan düşünen, sosyalleşen ve özgürlüğü seven bir varlıktır. E bizlerde içgüdüsel olarak pandemi sürecinde, kısıtlamalarda veya evde durduğumuz zamanlarda daha fazla düşünmeye, daha fazla sosyalleşmeyi istemeye ve özgürlüğümüze hasret kalmaya başladık.

 

 

 

Bence en büyük özgürlük kendi iç dünyamızdadır. Bardağın dolu tarafından bakacak olursak; bu kapanmalar biraz da kendimizi dinlemeye, kendimizi tanımaya ve kendi iç dünyamıza açılmaya yaradı. Hazır evlere kapanmışken ve çok sıkılıyorken sizler için derlemiş olduğum online ücretsiz etkinliklere göz atmanızı tavsiye ederim. Sağlıkla ve bizi takipte kalın. Yorumlarınız için şimdiden kucak dolusu sevgiler.

 

04 Mayıs 2021 Salı: 20.00

Sahne Tozu Yutanlar;

Tiyatrodan müziğe danstan müzikale kadar farklı sanat dallarını aynı heyecanla icra eden pek çok sanatçıyı ağırlayan Zorlu PSM’nin dijital serisi “Sahne Tozu Yutanlar”da her hafta sanatçılar birbirlerine merak ettiklerini sormaya ve sahnede olmanın kendileri için anlamını konuşmaya devam ediyor. “Hayallerin sınır tanımadığı bir deneyim alanı olan sahneyi bir de onların ağzından dinleyelim” diyerek hayata geçirilen “Sahne Tozu Yutanlar” her Salı saat 20.00’de Zorlu PSM YouTube kanalından ücretsiz olarak izleyicilerle buluşmayı sürdürüyor.

 

05 Mayıs 2021 Çarşamba Saat: 18.00

Sazla Caz Buluşuyor: Şenay Lambaoğlu & İsmail Tunçbilek

Ülkemizin popüler bağlama sanatçılarından İsmail Tunçbilek ve özgün vokal yorumlarıyla dikkat çeken Şenay Lambaoğlu çok özel bir proje ile  “sazla caz” ı buluşturmaya hazırlanıyor. Ömer Hayyam’dan Âşık Veysel’e, Neşet Ertaş’tan Nazım Hikmet’te uzanan şairlerin ve halk ozanlarının bestelenmiş şiirleri Şenay Lambaoğlu ve İsmail Tunçbilek’in vokal ve enstrümana dayalı doğaçlaması 5 Mayıs Çarşamba günü ücretsiz olarak PSM Online’da.

 

 

5 Mayıs 2021 Çarşamba Saat: 20.30

İş Sanat Okuma Tiyatrosu;

Anton Çehov / Martı

 

07 Mayıs 2021 Cuma Saat: 20.00

Bir Masada Oturduk;

Büyük Ev Ablukada’nın sevilen solisti Gülinler’in kendi kreatif alanını bir sahneye dönüştürdüğü ve her hafta farklı bir müzisyen konuğunu ağırladığı Zorlu PSM’nin müziği odağına alan yepyeni dijital serisi “Bir Masada Oturduk” Mayıs ayı boyunca Zorlu PSM Youtube kanalında. Çekimleri Zorlu PSM’nin sevilen caz kulübü Touché’de fiziki mesafe önlemleri ile gerçekleştirilen ve Bant Mag.’ın da editöryel ve kreatif olarak dâhil olduğu “Bir Masada Oturduk” her Cuma Zorlu PSM YouTube kanalından ücretsiz olarak izleyicilerle buluşuyor.

 

 

07 Mayıs 2021 Cuma Saat: 20.30

İş Sanat’ın pandemi sebebiyle çevrim içi sürdürdüğü sezonunun son caz konserini “Almagest Quintet” gerçekleştirecek. Sabri Tuluğ Tırpan (piyano), Volkan Öktem (davul), Eylem Pelit (bas gitar), Hamdi Akatay (perküsyon) ve Cenk Erdoğan’ın (gitar, yaylı tanbur) İş Sanat konseri için bir araya gelerek oluşturdukları Almagest Quintet, bu sene aramızdan ayrılan Chick Corea’nın eserlerini de seslendirecek. Konserin ilk gösterimi İş Sanat’ın YouTube kanalında yapılacak ve yıl boyunca izlenebilecek.

 

9 Mayıs 2021 Pazar Saat: 15.00

İş Sanat Masal Tiyatrosu;

Üç Kardeş

Lerzan Pamir – Yönetmen

Aslı Tandoğan – Oyuncu / Anıl Altınöz – Oyuncu / Mert Aydın – Oyuncu

 

 

9 Mayıs 2021 Pazar Saat: 18:00

 Söyleşi: Dünyanın Bütün Çocukları Pál Sokağı’ndandır

“Pál Sokağı Çocukları”, 20. yüzyıl başlarında Macar yazar Ferenc Molnar tarafından kaleme alınan ve bugün artık dünya çocuk edebiyatının en önemli eserlerinden biri haline gelen bir başyapıt. YKY Doğan Kardeş dizisinden ilk kez 2009 yılında yayımlanan kitabın YKY’de 50. baskısına ulaşması vesilesiyle düzenlediğimiz bu söyleşide psikanalist Talat Parman kitabı çocuklukla ergenlik arasında kalan ve “gizil dönem” adı verilen evrenin özelliklerinden hareketle ele alacak. Kitabın YKY baskısının çevirmeni Tarık Demirkan romanın yayımlanma hikâyesini, karakterlerin arka planlarını ve kitabın farklı dönemlerde, kültürlerde nasıl karşılandığını anlatacak.

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın YouTube kanalı üzerinden katılabilirsiniz.

 

 

Ramazan Ayı Boyunca;

Körfez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve içeriğinde; tasavvuf konseri, söyleşi, sohbet,  kum sanatı gösterisi, Kuran-ı Kerim tilaveti, sahur programı gibi birçok etkinliğin yer aldığı “Körfez’de Ramazan Şenlikleri” programı hazırlandı.
Sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşların evlerine konuk olacak olan Körfez Belediyesi, Ramazan ayının vazgeçilmezi olan Hacivat ile Karagöz oyununa da yer vererek, izleyenlere keyifli anlar yaşatacak.

 

31 Aralık 2021 Tarihine Kadar;

Tarihin Merkezine Seyahat: Fotoğraf ve Osmanlı Köklerinin Yeniden Keşfi (1886)

online sergisine https://my.matterport.com/show/?m=djDySeBkkbf linkten ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: İşsanat, Yapı Kredi Sanat, Zorlu Psm

 

 

 

 

 

 

4 Yorum
 1. Ayşegül 3 ay önce

  Çok güzel bir yazı olmuş. Her hafta heyecanla bekliyorum.

  • Yazar
   Gizem Candemir 3 ay önce

   Çok teşekkür ederim Ayşegül Hanım çok memnun oldum sağlıkla kalın 💚

 2. Gamze Şenol 3 ay önce

  Ellerinize yüreğinize sağlık gizem hanım çok güzel bir yazı olmuş

  • Yazar
   Gizem Candemir 3 ay önce

   Gamze Hanım sizi buralarda görmek ne güzel 🙂 Çok teşekkür ederim o sizin güzel bakan yüreğiniz 💚

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account