Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102’nci yılına özel “Meşale Bende” etkinliği başlattı.

 

 

 

19 Mayıs meşalesini devralmak isteyen gençler, uygulamadan kendi ismiyle hazırlanan görseli oluşturabilecek ve sosyal medyada paylaşabilecek.

 

19 Mayıs Meşale Bende etkinliği

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için geliştirdiği bir uygulamadır. Milli Mücadele’nin 102. yılının kutlandığı bugünlerde etkinliğe katılan kişinin isminin yazılı olduğu bir kart hazırlanıyor. Üzerinde ise, ‘ 102 yıl önce Milli Mücadele ruhuyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından yakılan bağımsızlık ateşini bugün ben taşıyorum.’ sözleri yer alıyor.

 

19 Mayıs Meşalesi’ni devralmak isteyenler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gençlerin sosyal paylaşım sitesi hesaplarından kendi isimleriyle paylaşım yapabilecekleri “meşale bende” uygulamasının paylaşımı yaptı.

 

 

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Gençler! 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’da yaktığı bu ateş, sizlerle daha güçlü. #Meşalebende diyerek tarihe adınızı yazdırmak ve 19 Mayıs meşalesini devralmak için https://mesalebende.meb.gov.tr adresinden kendi isminizle bize katılabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

Bakanlığın https://mesalebende.meb.gov.tr/ adresine yer alan ad soyad alanı doldurularak ‘indir’ butonu tıklanır. Ardından bilgisayara kendi ismini ve soyadınız ile meşale bende kartı yüklenmiş olur.

MEB’in hazırladığı meşale bende kartı #meşalebende etiketiyle sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: EnSonHaber

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account