Başiskele Belediyesi, vatandaşlar tarafından büyük beğeni ve takdir toplayan Döngel Vadisi Millet Bahçesi’nin ardından Damlar Vadisi Millet Bahçesi’ni de ilçeye kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

 

Başiskeleliler’in evlerinin ön kapısının kent merkezine, arka kapısının da doğaya açıldığı doğal millet bahçesi niteliğindeki kentin ikinci millet bahçesi olacak olan Damlar Vadisi Millet Bahçesi’nde çalışmaları Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü yakından takip ediyor. Kentin yeşil ve doğal dokusunu koruyan projelerle vatandaşlara yeni yaşam alanları oluşturan Başkan M. Yasin Özlü, seçim beyannamesinde de söz verdiği günübirlik mesire alanlarına bir yenisini daha ekliyor. Başiskele Belediyesi’nin tamamen kendi imkânlarıyla yaptığı Damlar Vadisi Millet Bahçesi’nde yürüyüş yolları yapılmaya başlanırken Başkan Özlü, teknik ekibi ile birlikte projeyi detaylıca inceleyerek ekibinden bilgiler aldı.

 

 

 

 

Mesire alanının doğal güzellikleri

Mesire alanını doğal güzellikleri ekibiyle dolaşan Başkan Özlü burada yaptığı açıklamada, “Mavi Yeşil güzel Başiskelemiz’in zümrüt yeşili doğal güzelliklerini muhafaza edecek projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Belediyemizin kendi imkanlarıyla yaptığı Döngel Vadisi Millet Bahçemiz vatandaşlarımız tarafından büyük beğeni topladı. Doğaya saygılı hizmet anlayışımızla hiçbir ağaca ve canlıya zarar vermeden ikinci millet bahçemiz için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. En kısa zamanda hemşehrilerimizin huzurla ve güvenle dinlenebileceği bir doğal yaşam alanını ilçemize kazandırarak halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

 

 

 

 

Yakın zamanda vatandaşın hizmetine sunulacak

Damlar Mahallesi Kocaorman Caddesi boyunca uzanan toplamda 150 bin metrekarelik alan Damlar Vadisi Millet Bahçesi olarak yakın zamanda vatandaşın hizmetine sunulacak. İlçenin yeni millet bahçesinde yaklaşık 600 metre bisiklet parkuru, yaklaşık 2 bin 500 metre yürüyüş parkuru, 162 m² kum zemin üzeri voleybol sahası,  434 m² kum zemin üzerine çocuk macera parkuru, iki kuleli oyun grubu, üçlü salıncak, tahterevalli, doğaya uygun kent mobilyaları, piknik masaları, barbeküler, banklar, kütük masa-oturak takımları, çeşmeler, ahşap kuş yuvaları ve tuvaletler olacak.

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account