Başiskele’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

 

 

 

Başiskele Kent Meydanı’nda düzenlenen törene Başiskele Kaymakamı İsmail Gültekin, Garnizon Komutanı Deniz Albay İbrahim Hakkı Er, Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Gürbüz Göksu başta olmak üzere ilçe protokolü, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Atatürk Anıtı’na çelenk sundular

Kaymakam İsmail Gültekin,  Garnizon Komutanı Deniz Albay İbrahim Hakkı Er, Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ve şehitler adına şehit babası Hikmet Karaaslan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Tören, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın hep birlikte okunmasıyla devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından program sona erdi.

 

Başkan Özlü’den 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü de, 8 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi’nin milletimizin tarih boyunca kazandığı en gurur verici zaferlerden ve en büyük kahramanlık destanlarından biri olduğunu vurgulayarak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihe sığmayan ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek canlarını kanlarını bu güzel topraklarımızı feda eden kahraman şehitlerimizin mirasçıları olarak bizler sağlam bir bilinç ve ruh ile vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza sahip çıkacak, geleceğe daha emin adımlarla yürüyeceğiz.

Bu duygularla, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde bu destansı zaferimizin 106. yıl dönümünü kutluyor,  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.”

 

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account