Kartepe Belediyesi’nin kültür-sanat projelerinden biri olan “Yazlık Sinema Günleri” yeniden başlıyor. Pandemi dolayısıyla ara verilen sinema günleri nostalji filmleri ile 10 Temmuz Cumartesi günü Usta Oyuncu Kartal Tibet’in anısına “Senede Bir Gün” filmi ile başlıyor.

 

 

Pandemi öncesinin önemli etkinliklerinden olan yazlık sinema keyfi Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman’ın talimatıyla bir sezon boyu perde açılmıştı. Pandemi sürecinde uygulanan tedbirler kapsamında ara verilen “Yazlık Sinema Günleri” yeniden başlıyor.

 

 

 

 

 

 

“Senede Bir Gün” filmi ile başlıyor

Kartepe Ertuğrul Gazi Mahallesi Kanalpark’ta 10 Temmuz Cumartesi günü başlayacak olan “Yazlık Sinema Günleri” geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden oyuncu, senarist ve yönetmen olan Kartal Tibet’in Hülya Koçyiğit ile başrolünü paylaştığı “Senede Bir Gün” filmi ile başlıyor. Türk sinemasının klasikleri arasında yer alan “Senede Bir Gün” filmi saat 21.00’de başlayacak.

  

 

Yeşilçam ve günümüz sinemasının en güzel örnekleri 

Sosyal mesafe kuralları çerçevesinde düzenlenecek olan sinema gecelerinde her yaştan vatandaş bir arada olabilecek ve filmin tadını çıkarabilecek. Hem Yeşilçam’ın hem de günümüz sinemasının en güzel örnekleri Kartepe’de vatandaşlarla buluşacak.

 

 

 

 

 

 

Kontrollü normalleşme süreciyle devam edeceğiz

Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman “Yazlık Sinema Günleri’ne yeniden başlıyoruz. Kartepemizde geçmiş yıllarda önemli etkinlikler arasında yer alan yazlık sinema keyfine yeniden başlayan kontrollü normalleşme süreciyle devam edeceğiz. Hemşehrilerimizi bir araya getirerek sinema keyfinin yanı sıra güzel bir akşam geçirmelerini sağlıyoruz. Bütün hemşehrilerimizi bu etkinliğimize bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account