Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman belediye ekipleri tarafından yapılan çalışmaları yerinde incelerken, “Hayvan sevgisi yardımlaşma, iyilik, sevgi ve hoşgörü gibi duyguların gelişmesinde büyük rol oynar. Biz yöneticilere bu konuda büyük görevler düşmektedir”, dedi.

 

Yaşayan tüm canlılar gibi hayvanlar da doğanın, eşit haklı bireyi olduğuna değinen Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman,  şunları söyledi. “Çocuklarımıza minik dostlarımızla birlikte yaşama alışkanlığı ile hayvan ve doğa sevgisi kazandırmak hepimizin görevidir. Hayvan sevgisi yardımlaşma, iyilik, sevgi ve hoşgörü gibi duyguların gelişmesinde büyük rol oynar. Biz yöneticilere ise bu konuda büyük görevler düşmektedir. Hayvanlara karşı sevgi ve şefkat duygularını canlı tutmak, onları korumak ve hayvan haklarına saygı duyulmasını sağlamak olmalıdır. Çocuklarımızı da bu şuurla ve bilinçle eğiterek yetiştirmemiz gerekmektedir.”

 

Hasta, yaralı ve bakıma muhtaç bir sokak hayvanı gördüğümde ne yapmalıyım?

Hasta, yaralı ve bakıma muhtaç bir sokak hayvanı gördüğümde ne yapmalıyım? diye düşünen vatandaşlarımız, belediyemize ait 444 33 73 ve 373 60 60 nolu telefonu arayarak veya dilekçe ile taleplerini bildirilebilirler diyen Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman sözlerini şöyle sürdürdü. “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde sokaklardaki hasta, yaralı, bakıma muhtaç, kısırlaşmamış, saldırganlık gösteren sokak hayvanları, Veteriner Hekim kontrolündeki Belediye Toplama Ekiplerince rutin olarak yapılan çalışmalarla alınıp, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezine nakilleri sağlanarak tedavileri yapılmakta ve tedavileri bittikten sonra öncelikli olarak alındıkları ortamlara geri bırakılmaktadır.”

 

 

Belediye Başkanı Kocaman yerinde inceledi

Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Murat Balaban’dan bilgi alan Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman “Tüm hemşehrilerimiz tedbirlere ve kurallara uyuyorlar, sağolsunlar. Kartepemizde devam eden çalışmalarımızı takip ediyoruz” açıklamasında bulundu. Kartepe Belediyesi ekipleri tarafından ilçe genelinin birçok noktasında çalışmalar devam etti. Arslanbey Kabristanlığı namaz kılınan alan beton atıldı. Ataevler Pazar yerinin girişinde düzenleme, Emekevler Mahallesi’nde asfalt yama, Maşukiye Gardenya Sokak beton yol ve TCDD tarafından yapımına devam edilen köprü çalışmalarını Belediye Başkanı Kocaman yerinde inceledi.

 

Covid-19 tedbirleri ilçemiz genelinde taviz verilmeden uygulanmaktadır

Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman “Covid-19 tedbirleri ilçemiz genelinde taviz verilmeden uygulanmaktadır. Ekiplerimiz hafta sonu kısıtlamasında çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kısa sürede yapılması gereken çalışmalar tamamlanıyor. Hemşehrilerimizin istek ve talepleri doğrultusunda önceliklerimizi belirliyoruz. Bu sıkıntılı süreci hep birlikte aşacağız. Hemşehrilerimiz belirlenen kurallara riayet ediyorlar” ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account