Kendimizi evimizdeymiş gibi hissetmenin anlamına dair çevrimiçi bir sanat sergisi: Rahat hissediyor musun?

 

 

 

British Council’in geliştirdiği yenilikçi çevrimiçi sergi platformu ‘Duvarları Olmayan Müze’ beşinci sergisini açıyor: ‘Rahat hissediyor musun?’ Sergi, kadın deneyimine, aileye ve gezegenimize yakından bakarken  kendi içimizde ya da yaşadığımız yerlerde evde hissetmenin ne anlama geldiğini irdeliyor. Türkiye’yi temsilen Rita Aktay, Birleşik Krallık’ı temsilen ise Ritika Biswas’ın küratörlüğünü üstlendiği dijital sergi, 27 Mayıs’tan itibaren http://exhibitions.britishcouncil.org/ web sitesi üzerinden herkesin erişimine açık olacak. Açılış etkinliği, British Council Türkiye’nin YouTube kanalında saat 16:00’dan itibaren canlı yayınlanacak.

British Council, ödüllü platformu ‘Duvarları Olmayan Müze’nin ev sahipliği yapacağı ‘Rahat hissediyor musun?’ başlıklı beşinci sergiyi 27 Mayıs 2021 günü saat 16.00’da ziyarete açıyor. Türkiye’den Rita Aktay ve Birleşik Krallık’tan Ritika Biswas’ın küratör ekibinde yer aldığı sergi,  kendi içimizde ya da yaşadığımız yerlerde evde gibi hissetmenin ne anlama geldiğini inceleyerek toplumsal cinsiyet konularını yeni bir bakış açısıyla ele almamıza imkan veriyor.

Bu, şimdiye dek yaklaşık bir milyon ziyaretçiye ulaşan Duvarları Olmayan Müze platformunda düzenlenen beşinci sergi. Seçkin eserlere ev sahipliği yapan British Council Koleksiyonu’ndan  seçilmiş eser ve sanatçılara  çağdaş uluslararası sanatçılar eşlik ediyor.

 

©2024 Anadolu Gezi Rehberi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account