İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından tüm vatandaşlara yönelik başlatılan ücretsiz diyetisyen hizmeti, İzmitliler’in yoğun ilgisiyle başladı. Yahyakaptan Mahalle Konağı’nda başladı. Her hafta pazartesi günü Diyetisyen Gizem Aydın vatandaşlarla bire bir yaptığı görüşmelerde sağlıklı beslenmenin püf noktalarını anlatıyor, cuma günleri ise kontrol randevularıyla hizmet veriyor.

 

Ücretsiz diyetisyen hizmeti uygulamasının ilk gününde kısa bir basın açıklaması yapan Diyetiysen Gizem Aydın, “Kıymetli İzmit halkına böyle bir sağlık hizmeti sunmamız vesile olan İzmit Belediye Başkanımız Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e ve Yahyakaptan Mahalle Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu’na çok teşekkür ederim. Burada danışanlarımızla yaptığımız 20 dakikalık birebir görüşmeyle birlikte oluşturduğumuz tablo sonucunda dengeli beslenme programları sunuyoruz” dedi. Konuşmalarında vatandaşlara çağrıda bulunan Diyetisyen Aydın,  “Bu dönemde sağlıklı beslenme aşamasında sizlere yardımcı olmak isterim. Gelin beraber sağlıklı beslenme programı oluşturalım. Hepinizi bekliyorum. Herkese sağlıklı günler dilerim” ifadelerinde bulundu.

 

 

Beslenmenizde anti-inflamatuar besinlere yer verin

İnflamasyon vücudun kendisini dışarıdan gelen enfeksiyon, hastalık veya yaralanmalardan korumak için verdiği bir tepki olduğunu ifade eden Diyetisyen Gizem Aydın, sözlerini şöyle tamamladı. “Kronik hale gelirse kilo almaya ve birçok hastalığa neden olabilir. İnflamasyon beslenme şeklinden kaynaklanabileceği gibi uyku düzensizliği ve çok fazla strese maruz kalmak da inflamasyona neden olabilir. Beslenmenizde anti-inflamatuar besinlere yer verip inflamasyon gelişimini önleyebilirsiniz. Anti-inflamutar besinler sadece bağışıklık sisteminizi güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda daha uzun ve daha sağlıklı yaşam sürmemize yardımcı olur. İnflamasyon ve inflamasyona bağlı hastalık riskini azaltmak için; rafine şeker, alkol ve işlenmiş gıdaları beslenmenizden çıkarın. Omega-3 yağ asidinden zengin besin tüketiminizi artırın. Anti-inflamatuar besinler tüketin. Doymamış yağları tercih edin. Trans yağ tüketiminden kaçının. Organik besinler tüketin. Günlük 25 gr lif tüketin. Aşırı kilo almaktan kaçının. Su tüketimini aksatmayın. Düzenli egzersiz yapın. Uyku düzeninize dikkat edin.”

 

 

Randevu Sistemi İle Hizmet Veriliyor

Pandemi süreci ile vatandaşın sağlığına yönelik çalışmalarını arttıran İzmit Belediyesi ücretsiz olarak sunduğu diyetisyen hizmeti ile vatandaşların sağlıklı bir şekilde kilo vermesini sağlayarak yaşam kalitesini arttıracak. Diyetisten desteği uygulaması her hafta pazartesi günleri saat 09:00-17:00 saatleri arasında randevu sistemi ile hizmet veriyor. Fazla kilolarından kurtulmak ve daha sağlıklı bir hayata adım atmak isteyen vatandaşlar 0262 311 60 30 numaralı telefon ile randevu oluşturabilir ve verilen hizmetle ilgili detaylı bilgi alabilir.

 

©2022 Anadolu Gezi Rehberi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account