Körfez Belediyesi, kentin tanıtımına katkı sağlamak ve görsel arşiv oluşturmak adına düzenlenen 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda son katılım tarihi pandemi süreci dolayısıyla 1 Ekim’e kadar uzatılmıştı. 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması için gerisayım başladı.

Körfez’in tarihi ve turistik değerlerini, sosyal ve kültürel yaşantısını, katma değer üreten gücünü geniş kitlelere ulaştırabilmek. İlçenin gelişen ve değişen yönlerini tüm güzellikleriyle birlikte, fotoğraf sanatçıları desteğiyle, sanatsal bir bakış açısı oluşturularak görüntülenmesini sağlamak ve bu güzellikleri kalıcı hale getirerek, gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Kocaeli Bağımsız Fotoğrafçılar Topluluğu iş birliğinde ilki düzenlenen fotoğraf yarışmasına profesyonel ve amatör herkes 1 Ekim 2020 tarihine kadar başvuru yapabilecek. Tek kategoride düzenlenen yarışmaya gönderilecek fotoğraflar Körfez sınırları içerisinde çekilmiş olacak.

Drone ile fotoğraflar da kabul ediliyor

Körfez Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Renkli Sayısal (Digital) kategoride ve renkli fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür. Drone ile fotoğraflar da kabul ediliyor. Jüri üyeliğinde duayen fotoğraf sanatçılarının da yer alacağı yarışmada; birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 1 bin TL, jüri özel ödülü ve mansiyon için 500 TL ve sergileme için seçilen eserlere 100 TL ödül verilecek. 1 Ekim 2020 tarihinde sonuçlanacak olan yarışmada kazanan eserler jüri tarafından değerlendirilecek ve daha sonra kamuoyuna açıklanacak.

 

 

Katılım ücretsiz

Fotoğraf yarışmasına seçici kurul ve birinci dereceden üçüncü dereceye kadar yakın akrabaları dışında, amatör ve profesyonel herkes katılabilir. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Katılım şartlarının http://www.korfez.bel.tr/ web sitesinde yer aldığı yarışmada; her bir katılımcı Körfez ilçe sınırları içinde çekilmiş, birbirinden farklı en fazla 5 (beş) adet renkli fotoğrafla yarışmaya katılabilir. Daha önce yapılan bir yarışmada ödül, sergileme (derece, başarı, mansiyon, özel ödül) almış fotoğraflar gönderilemez. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Fotoğraflarda makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir. Fotoğrafın özünü değiştiren uygulamalar veya kolaj kabul edilmeyecek.

Fotoğraf yarışmasının seçici kurulu 

Fotoğraf yarışmasının seçici kurulu şu isimlerden oluşuyor: Şener Söğüt Körfez Belediye Başkanı, Osman Yurt Körfez Belediye Başkan Yardımcısı, Kemal Kaya Fotoğraf Sanatçısı, KBFT YönetiM Kurulu Başkanı (EFIAP/b), Ahmet Remzi Tülücü Fotoğraf Sanatcısı (AFIAP), Ali Fuat Altın KOÜ GSF Fotoğraf Bölümü Öğretim E., Sadık Saka Fotoğraf Sanatçısı (AFIAP), Oylum Tunçelli Kocaeli Üniversitesi Öğretim Elemanı, Bülent Gülal Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü. Yarışma ile ilgili detaylar için 0262 528 23 02 – 412 (Dahili) telefondan bilgi alabilirsiniz.  Yarışmaya katılacak olan fotoğraflar, Körfez Belediyesi tarafından oluşturulan http://fotograf.korfez.bel.tr/Default/ adresinden online olarak yüklenecek. İlçenin gelişen ve değişen yönlerini tüm güzellikleriyle birlikte, sanatsal bir bakış açısı oluşturularak görüntülenmesini sağlayacak olan yarışmaya amatör ve profesyonel tüm fotoğraf tutkunları katılabilecek.

©2022 Anadolu Gezi Rehberi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account