Gölcük’te, Örcün Sultan Baba Türbesi’nin alt kısmında bulunan ve şu anda harabe bir halde kapalı olan Tarihi Hamamın restorasyonuna başlanıyor.

Projenin; Kocaeli Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanmasından sonra Kocaeli Valiliği ve Gölcük Belediyesi iş birliğiyle bir hafta içerisinde restorasyon ihalesi yapılacak ve ardından restorasyon çalışmasına başlanacak. Tarihi hamamı restorasyon projesinin tamamlanması sonrasında ziyarete açılarak, ilçe turizmine büyük katkı sağlaması bekleniyor.

İhale bir hafta içinde yapılacak

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Kocaeli Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafından, Örcün Sultan Baba Türbesi’ndeki Tarihi Hamamın Restorasyonu Projemizin onaylanmasından sonra, restorasyonun ortak proje kapsamında Kocaeli Valiliği ve Gölcük Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilmesi için, bir hafta içerisinde ihaleyi yapacak ve akabinde Örcün Sultan Baba Türbesi’ndeki Tarihi Hamamın restorasyonu çalışmalarına başlayacağız. İlçemiz turizmine katkı sağlayacak restorasyon projemiz hayırlı olsun” dedi.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account