Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün Kocaeli’nde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği Sıfır Atık Tema Parkı ilçede çevre bilinci oluşturuyor.  

 

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Sıfır Atık Seferberliği”ne Başiskele Belediyesi yaptığı yeni projelerle destek olmaya devam ediyor.  Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün seçim beyannamesinde de yer alan sıfır atık, geri dönüşüm ve kazanım projeleri kapsamında Yeşilkent Mahallesi’nde kurulan Sıfır Atık Tema Parkı’nda atölye çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nermin Demirkol’un danışmanlığında Kocaeli Üniversitesi, Kütahya Porselen, Korkmaz Ev Ürünleri gibi firmaların da işbirliğiyle sıfır atık parkında yürütülen çalışmaları Belediye Başkanı M. Yasin Özlü de yakından takip ediyor. Dün Sıfır Atık Tema Parkı’nı ziyaret eden Başkan Özlü, büyük bir özveriyle çalışan ekipten çalışmalar hakkında bilgi aldı. Atölye çalışmalarının hızla devam edildiği parkta, metal atıklardan yapılan Geri Dönüşüm Anıtı da yerini aldı.

 

 

Başiskele’de Sıfır Atık Farkındalığı Oluşuyor

Seramik, cam, plastik, metal, ahşap, araba lastiği ve geri dönüşebilen her türlü atık malzeme atölye çalışmalarıyla yeniden bu parkta hayat buluyor.

Toplamda 2 bin 900m²’lik alanda kurulan park, her biri altıgen şeklinde 108m²’lik 7 bölümden oluşuyor. Parkta çocukların, gençlerin ve her yaştan insanların atölye çalışması yaparak hem sıfır atık bilinci kazanacağı hem de keyifli vakit geçireceği bir bölüm daha yer alıyor.

 

1 Yorum
  1. Demet Önal Gözütok 5 ay önce

    Nermin hocamızın elinin değdiği her yer güzelleşiyor. Dönüştürüyor güzelleştiriyor.💐

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account