İzmit Belediyesi Sanat Akademisi’nin yetenek taraması başlıyor. İzmit’in sanatçı gençleri jüri karşısına çıkıyor

 

 

 

İzmitli gençlerin sanat yönünü destekleyen İzmit Belediyesinin kente kazandırdığı Sanat Akademisi’nin Yetenek Taramaları, ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın’ın önderliğinde 31 Mayıs’ta 8 farklı bölgede başlıyor

‘Sanat Kenti İzmit’ sloganıyla İzmitlileri sanatla buluşturarak, gençlerin sanatın her alanında daha aktif olması ve yeteneklerinin açığa çıkarılması için projeler geliştiren İzmit Belediyesi tarafından kente kazandırılan Sanat Akademisi’nde Yetenek Taramaları başlıyor. Başvuruları tamamlanan Sanat Akademisi Müzik Bölümü’ne kabul edilecek gençler, yeteneklerin değerlendirileceği mülakatların ardından belli olacak. Yetenek taramasının adres ve saatleri adaylara SMS olarak bildirilecek.

 

Cihat Aşkın ile eğitim

Birçok branşta eğitiminin verileceği Sanat Akademisi Müzik Bölümü’nde ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın ve alanında uzman eğitim kadrosu, gençlerin nitelikli bir öğrenim almasını sağlayacak. Sanat Akademisi Müzik Bölümü Yetenek Taraması, 31 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında, İzmit’in çeşitli mahallelerinde yapılacak. 8-18 yaş grubundan Sanat Akademisi’ne başvuruda bulunan ve müziğe yeteneği olan gençlerin üçer dakikalık performansları Cihat Aşkın ve seçici kurul tarafından birçok kriter açısından değerlendirilerek 7 Haziran’da belediyenin resmi internet sitesinden ilan edilecek.

 

Uygulama takvimi

Yetenek Taramasını İzmit’in 8 ayrı bölgesinde gerçekleştirecek olan İzmit Belediyesi, uygulamalı sınavını vatandaşların rahatlıkla gelebilmeleri adına bulundukları bölgeye en yakın adreste yapacak. Taramalar; Alikahya Kültür Merkezi, Erol Olçok Kültür Merkezi, Belsa Plaza B Blok İZMEK, İzmit Sanat Akademisi (Mehmet Ali Paşa Kültür Merkezi), Yahya Kaptan Mahalle Konağı, Necati Gençoğlu Kültür Merkezi, Akmeşe Mahalle Konağı ve Tepeköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Yetenek Taramalarının Uygulanacağı Yerler ve Tarihleri

 

31 Mayıs 2021

10.00.-13.00 : Alikahya Kültür Merkezi

14.00-17.00 : Erol Olçok Kültür Merkezi

 

1 Haziran 2021

10.00-13.00 : Belsa Plaza B Blok İZMEK

14.00-16.30 : Belsa Plaza B Blok İZMEK

 

2 Haziran 2021

10.00.-13.00 : İzmit Sanat Akademisi

14.00-17.00 : Yahya Kaptan Mahalle Konağı

 

3 Haziran 2021

10.00-11.00 : Necati Gençoğlu Kültür Merkezi

12.00 : Akmeşe Mahalle Konağı

13.00 : Tepeköy Kültür Merkezi

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account