Anadolu Hayat Emeklilik (AHE)’in Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” için başvurular başladı. 15 yaşında olan yarışmada 2021’de sıra belki de sizin karelerinizde…

 

 

 

Yarışmanın amacını, amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçıların, kendi objektiflerinden hayata ve dünyaya bakışlarını yansıtan eserlerini toplumla paylaşmaya aracı olmak, onların motive olmasına katkıda bulunmak olarak açıklamış olan AHE, “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 21” Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın konusu “Hayata Dair olarak belirlemiş. Başvuruların 10 Mart Çarşamba günü saat 23.00’e kadar sürecek olan yarışmanın sonuçlarının ilanı 8 Nisan Perşembe günü yapılacak. Sekreteryasını Hale Sabancı’nın yaptığı yarışmaya katılım ücretsiz. Detaylarla ilgili bilgi almak isteyenler 0 212 317 36 66 nolu telefon ve iletisim@anadoluhayat.com.tr mail adresinden ulaşım sağlayabilirler.

 

Her katılımcı yarışmaya en fazla 4 eserle katılabilecek

Ödül töreni ve sergi için salgın süreci değerlendirilerek daha sonra karar verilecek olan yarışmanın seçici kurulu şu isimlerden oluşuyor:  Fotoğraf sanatı duayenlerinden İzzet Keribar, Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi  Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Nihal Kafalı, fotoğrafçı Yusuf Darıyerli, Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney. Sonuçlarının AHE’nin www.anadoluhayat.com.tr adresinden ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu-TFSF’nin www.tfsfonayliyarismalar.org web sitesinde ilan edilecek yarışmanın birincisine TFSF Altın Madalya+7 bin TL, ikincisine TFSF Gümüş Madalya+5 bin TL, üçüncüsüne TFSF Bronz Madalya+3  bin TL ödülleri verilecek. Ayrıca KGHK 15. Yıl Özel Ödülü 2 bin TL, 3 esere mansiyon ödülü 1.000’er TL, en fazla 38 esere 350 TL sergileme ödülü, kurumun uygun gördüğü sayıda eseri satın alma ise 250 TL olacak. Her katılımcı yarışmaya en fazla 4 adet dijital renkli eserle katılabilecek.

 

Kadınların kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir platform
Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışması , kadınlara kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor. Türkiye Fotoğraf Sanatı  Federasyonu’nun danışmanlığında, ilk kez 2007 yılından bugüne 21 bini aşkın kadının, 83 bini aşkın fotoğrafla katıldığı yarışma, kısa zamanda Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri haline geldi. “Hayata Dair” teması ile, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olan yarışma Türkiye’de kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması olma özelliği taşıyor. Yarışma sonucunda dereceye giren ve sergileme alan eserler İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde düzenlenen sergilerle fotoğrafseverlerle buluşuyor ve her yıl özel bir katalogda toplanıyor.
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account