Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 

 

 

Başkan Özlü mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gelişiyle hanelerimize ve gönüllerimize rahmet, huzur ve bereket getiren; af ve mağfiret kapılarının ardına kadar aralandığı, Onbir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in ardından Ramazan Bayramı’na kavuştuk. Koronavirüs salgını dolayısıyla geçmiş Ramazanların coşkusunu tam olarak yaşayamasak da mübarek ayın manevi iklimini evlerimizde yaşadık. Geçen yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da iftar sofralarında buluşamasak da gönül sofralarımız her daim kuruldu. Bu mübarek ayın dayanışma ve yardımlaşma ruhunu ilçemizde hemşerilerimizle aramızda mesafeler olsa da yaşadık. Yardıma muhtaç hemşerilerimize Ramazan kumanyası dağıttık, vefa destek gruplarımızla tam kapanmada belediyemizden yardım isteyen vatandaşlarımıza gönülden hizmet ettik. Aramızda mesafeler olsa da gönlümüz hep bir oldu.

 

Geçen sene olduğu gibi bu sene de Ramazan Bayramı’nda sevdiklerimizle kucaklaşamayacağız. 

Bizler pandemi dolayısıyla kısıtlı da olsa bayramın coşkusunu yaşayacağız. Fakat Kudüs başta olmak üzere bir çok gönül coğrafyamızda yaşayan kardeşlerimiz zulümlerle ve çeşitli sıkıntılarla mücadele ediyor. Özellikle işgalci terör devleti İsrail’in ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’da Filistinli kardeşlerimize yaptığı alçakça saldırılar tüm insanlığın vicdanını sızlattı. Aralarında çocuklarında olduğu onlarca kardeşimiz İsrail’in vahşeti sonucu şehit düştü. Hak davasında Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanında ve onların duacılarıyız.

Zor günler geçirerek kavuştuğumuz Ramazan Bayramımız’da hep birlikte yine tedbirlere uyalım. Zorunlu olmadıkça evden çıkmayalım. Kendimizin ve sevdiklerimizi tehlikeye atmayalım. Daha güzel ve sosyal mesafesiz nice bayramlara kavuşmak ve kucaklaşmak umuduyla bu bayramımızı mesafeli kutlayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinlenmesini diliyor; başta Kudüs’te ve tüm İslam coğrafyasında zulümlerin bitmesini, tüm hastalarımıza şifalar getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.

Hayırlı Bayramlar Başiskelem”

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account