Ankara Büyükşehir Belediyesi, uluslararası kuruluşlarla da iş birliği yaparak Başkent’te toplumsal farkındalık etkinliklerine imza atıyor.

 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, dünya ülkeleriyle eş zamanlı düzenlenen çeşitli farkındalık etkinliklerine imza atmayı sürdürüyor. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ile iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Kadınlar Lokali duvarını eşitlik için boyadı. Türkiye’den Ankara’nın da aralarında bulunduğu Arnavutluk’tan Kosova’ya, Gürcistan’dan Kırgiztan’a kadar 7 ülkede eş zamanlı olarak cinsiyet eşitliğini, kadına yönelik şiddetle mücadeleyi ve kadın haklarını sembolize eden duvar resimleri yapıldı.

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın Aile Şube Müdürlüğü Kadın Danışma Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte; kadınların toplumdaki gücüne, toplumsal cinsiyet eşitliğine, kadına yönelik şiddetle mücadeleye ve kadın haklarına vurgu yapmak amacıyla Çankaya Kadınlar Lokali’ne duvar resmi yapıldı.

 

 

7 ülke ile eş zamanlı etkinlik

Sokak sanatçısı Gökhan Tüfekçi tarafından yapılan “Nüfusun Yarısı=Gücün Yarısı” isimli duvar resminin açılışına Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Programlar Yöneticisi Zeliha Ünaldı, Sokak sanatçısı Gökhan Tüfekçi ve çok sayıda Başkentli katıldı.

UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi’nin katkılarıyla “Nesiller Boyu Eşitlik” sloganıyla düzenlenen sokak sanatı çalışmasına Ankara da destek verdi. Arnavutluk, Gürcistan, Kırgızistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova ve Türkiye’den yedi farklı sokak sanatçısı eş zamanlı olarak duvar resimleri yaptı.

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account