Donanma Kenti Gölcük’te Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıl dönümü bir dizi etkinlikle büyük coşku içerisinde kutlandı. Koronavürüse rağmen Gölcüklüler cadde sokaklarda evlerinin balkon ve camlarından bayraklarla coşkuya eşlik ederken havai fişek gösterisi Gölcük’ün üzerinini yıldız gibi kapladı.

 

Gölcük Belediyesi’nin bayraklarla donattığı Anıtpark’ta saat 10.00’da tebrikat töreni yapıldı. Törene; Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Refik Levent Tezcan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Cumhuriyet Başsavcısı Ökkeş Alparslan Karcı, gaziler, sivil ve askeri ekran ve vatandaşlar katıldı. Donanma Bandosu’nun verdiği konser büyük beğeni toplarken, ilçe protokolü ve vatandaşlar alkışlarla eşlik etti. Gölcük Belediyesi tarafından hazırlanan 4 araç ilçenin cadde ve sokaklarında, marşlar çalarak gezdi ve Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusunu bütün vatandaşların yaşaması sağlandı. Bilhassa çocuklar Türk Bayraklarını sallayarak marşlara eşlik etti

 

Vatandaşlarla birlikte muhteşem kutlama

Gölcük Belediyesi tarafından hazırlanan havai fişek gösterisi saat 21.00’da Anıtpark’ta yapıldı. Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Refik Levent Tezcan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, vatandaşlarla birlikte muhteşem havai fişek gösterisini izlediler. Bu etkinliklerle beraber Cumhuriyetimizin ilanının 97.yıl dönümü Gölcük’te büyük coşkuyla kutlanmış oldu.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account