Gölcük Belediyesi yapmış olduğu projeler ile, her geçen gün kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Bu anlamda ilçenin en önemli turistik alanı olarak kabul edilen, 300 dönümlük alanı kapsayan Erikli Düzü Yaylası içinde, “Erikli Tepe Tabiat Parkı” projesinde revizyona gidiyor.

 

Şehir merkezinden uzak ve Gölcük’ün yaklaşık 17 kilometre yukarısında bulunan ve Beylik Köyü’ne sınır olan 600 Dönümlük Erikli Düzü Yaylası, Gölcük Belediyesi’nin girişimleri sonucunda, turizme açılarak vatandaşın hizmetine sunulmuştu. Bu kapsamda 600 dönümlük alanın 300 dönümlük kısmı, “Erikli Tepe Tabiat Parkı “ olarak hizmet veriyordu. Turizm alanında önemli adımlar atan Gölcük Belediyesi bu projenin içerisinde, günü birlik kamp ve piknik kullanım alanları, seyir kuleleri, Bungalov tipi evler, yürüyüş parkurları, WC, mescit, çadır kamp alanları, macera parkı, kafeler, çay bahçeleri bulunmakla birlikte, revizyonlar da yapılınca gerek günü birlik ziyaretçilerin, gerekse konaklamak isteyenlerin rahatlıkla kullanabileceği kapsamlı bir Turizm Kompleksi halini almış olacak.

Alternatif Yol Yapılacak

Erikli Tepe Tabiat Parkı’nın, geçirdiği revizyonla birlikte adeta bir Turizm Cenneti olacağını ifade eden  Gölcük Belediye Başkanı Avukat Ali Yıldırım Sezer, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi. “Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hasan Kanca ile “Gelişme Planı Revizyon Talebimizi görüştük. Taleplerimiz kendileri tarafından uygun bulundu. Revizyon kapsamında kır evlerine ilave, kır lokantası ve ilave tyuvalet yapılması planlanıyor. Ayrıca park içinden geçen yolu kamyonların sıkça kullanması nedeniyle parka sınır alternatif bir yol yapılacak. Manzara seyir terası, yöresel ürün satış noktaları, giriş güvenlik noktası uygun yerlere taşınacak.”

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account