Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2020’de tanıştığımız Fulya Pansiyon sahibi İbrahim Ağartan, Eğirdir’e yepyeni bir aile pansiyonu anlayışı getirdiklerini dile getirerek, herkesi dört mevsimi de ayrı güzellikte olan Sakin Şehir Eğirdir’e davet ettiğini samimiyetle ifade etti.

Taşeli platosunun incisi, turizm tarihi ve zenginliğiyle Eğirdir, Uyuyan Güzeldir diyen İbrahim Ağartan,  “Eğirdir Gölü’nü görünce onu bir iç deniz zannedersiniz. Deniz nasıl mavi ise göl de o denli mavidir.  Eğirdir’in güzelliğini anlatmak mümkün değil, gelip görmek gerek. İç ve dış turizmde önemli bir yer tutan Kovada Milli Parkı, Kasnak Meşesi Ormanı, Yazılı Kanyon Milli Parkı, Prostanna Antik Kenti, Zindan Mağarası, Eğirdir Kalesi, Hızırbey Cami, Dündarbey Medresesi ile görülmeye değer yerleri ile, elmacılık ve balıkçılık yönüyle elde edilen ekonomik katkısıyla, yamaç paraşütü, dağcılık, eğirdir Uluslararası Triatlon’u ve sayamadığımız birçok değerleriyle Uyuyan Güzeldir Eğirdir”, şeklinde konuştu.

Eğirdir’in tam kalbinde yer alıyoruz

Eğirdir’in tam kalbinde yer aldıklarını dile getiren İbrahim Ağartan, şunları söyledi. “Eğirdir merkezden liman ve tarihi kaleiçinde olan Kaleburnu Yarımadası’ndayız. Fulya Pansiyon olarak eşsiz manzaramız, muhteşem dekorumuz, şık atmosferimiz ve yöresel mutfağımızdan özel lezzetlerimiz ile kendinizi evinizde hissedeceğiniz mükemmel bir konaklama deneyimi sunuyoruz. Bir balıkçı ailesi olarak gölden kendi tuttuğumuz olduğumuz göl levreği tava, sazan dolma, ıstakoz ve çeşitli ev yemekleri ile her zevke hitap edecek nitelikte bir mutfağa sahibiz. Gündüz göle girip, gece de eşsiz manzaramızın tadını çıkarabilirsiniz. Eğirdir kültürünün tadını çıkarıp, burada kendinizi özel hissedeceksiniz.”

 

Fulya Pansiyon’un teras manzarası

 

Harika bir deneyim yaşayamak isteyenleri bekliyoruz

Memleketi Eğirdir’in eşsiz bir yeryüzü cenneti, sıradışı bir yer olduğunu belirten İbrahim Ağartan,  “Eski kale içinde doğup büyüyen bir aile olarak, konuklarımıza mihmandarlık yapmaktan büyük keyif alıyoruz. Buraya gelen misafirlerimiz Kovada Gölü Milli Parkı Gezisi, St. Paul Yolu’nda Günübirlik Yürüyüşler yapabilirler. Sagalassos Antik Şehri’ni gezebilirler. Bizim ekiple balığa çıkıp, harika bir deneyim yaşayabilirler. Salda Gölü’nde foto safari gezisine katılabilirler. Balıkçı teknemiz ile gölde gezi yapabilirler. Adadaki Antik Şehiri gezip, Roma Yolu’nda yürüme imkanı bulabilirler.  Geleneksel Pınar Pazarımızı dolaşabilirler. Eflatun Pınarı ve Anıtını ziyaret edebilirler”, dedi.

 

 

Geleneksel sazan dolmamıza bayılacaksınız

Misafirleri için yöresel ev yemekleri kursları düzenlediklerini söyleyen İbrahim Ağartan sözlerini şöyle tamamladı. “Geleneksel sazan dolmamıza bayılacaksınız. Ayrıca konuklarımız için gece eğlenceleri de düzenliyoruz. Yine konuklarımız isterlerse, Barla Boyalı Lagünü’nde kuş gözlemi yapabilirler. Binicilik, at safari etkinliklerine katılabilirler. Kasnak Meşesi Milli Parkı’nda foto safari gezisi yapabilirler. Yazılı Kanyonumuzda dilediklerince bir gün geçirebilirler. Nefis plajlarımız pansiyonumuza çok yakın, göl suyumuz şifalıdır. Sakin ve huzurlu bir tatil yaşamak isteyenler için unutulmaz bir deneyim yaşatmayı garanti ediyoruz. Eğirdir Otogarı’ndan. ücretsiz transfer hizmetimiz var, herkesi bekliyoruz.”

 

6 Yorum
 1. Ebru Altın 1 sene önce

  Mutlaka görülmesi gereken bir yer. Herkese tavsiye ederim.

  Ebru Altın
  http://www.ikicaybiriacik.com
  http://www.kidsofcity.com

 2. Necmi Özdemir 1 sene önce

  Sayin Bihter hanim

  CITTASLOW 50 bin nüfustan az olan şehirlerimiz için çok doğru bir yol haritası sağlar.
  Çevre ve şehircilik bakanlığınca deklare edilen Akıllı şehirler Strateji ve Eylem planını da bütünleyicidir.
  Dünya ‘da 300 ‘ün üzerinde, Ülkemizde 17 şehiri gozlemleyerek tümünün bilgi paylaşımını yapmaniz temennisiyle..YUREKTEN TEBRİKLER .

  Necmi özdemir KO.Ü.Ögretim Üyesi
  Akıllı şehirler Uzmanı

  • Yazar
   Bihter Gördü 1 sene önce

   Çok teşekkür ederim hocam. Gücüme güç kattınız. Saygılarımla.

 3. Yasemin 1 sene önce

  Teşekkürler canim💜

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account