Kocaeli’nde Samanlı Dağları’nın en yüksek noktası olan Kartepe, neredeyse 1.800 metre yükseklikte. Zirveye doğru kıvrılarak yükselen yollarda ilerlerken sisli tepelerin, dağ yamaçlarındaki köylerin ve Sapanca Gölü’nün manzarasıyla şehrin merkezinden Kartepe’ye oldukça keyifli bir yolculukla ulaşıyorsunuz. Kış aylarında kayak için İstanbul’a yakın en popüler yerlerden biri Kartepe, kayakseverler için özel bir tatil rotası.

 

Doğal güzelliklerle çevrili Kartepe, her kayak stiline uygun uzun pistleri ve uygun fiyatlarıyla, kayak severlere eşsiz bir tatil fırsatı sunuyor. Hem kar yağışları hem de haftasonu kayak yasağının  kalkmasıyla kış turizmi merkezleri hareketlendi. Haftaya başlayacak yarıyıl tatili için ilgi büyük. Takvim Gazetesi’nin haberine göre, ailece 1 hafta tatil 5 bin 145 TL’den başlıyor, 83 bin TL’ye kadar çıkıyor. Biz de Kartepe’de tatil yapmayı düşünenler için The Green Park Hotels Resorts Kartepe Grup Müdürü Özgür Erol ile görüştük, işte detaylar:

 

Kış turizmi merkezlerine ilgi arttı

Ülkemizdeki kayak merkezlerinin hareketlendiğini ifade eden The Green Park Hotels Resorts Kartepe Grup Müdürü Özgür Erol, şunları söyledi. “Hem kar yağışlarının hızlanması hem de haftasonu kayak yasağının otellerde konaklayanlar için kaldırılması kış turizmi merkezlerine ilgiyi artırdı. Son yılların en popüler kayak pistlerinden biri olan Kartepe’de Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın da 3. büyük kayak kiralama merkezi olan tesise sahibiz. Özellikle İstanbul’a mesafe olarak yakınlığımız, haftasonu kaçamağı yapacaklar için kolay ulaşılabilir olmamızdan dolayı günübirlik ziyaretçilerin vazgeçilmezi haline gelen tesisimiz 1000 metrekare alana kurulu. Tesisimizde en son teknoloji kullanılmaktadır. Smart kart sahibi olan misafirlerimiz sıra beklemeden kayak, snowboard, kayak kıyafetleri kiralayabilmektedir. Aynı zamanda şahsi eşyalarını ve kıyafetlerini saklayabilecekleri kiralık dolaplarımız da mevcut. Bilgisayar ağı ile yönetilen bu odada, tüm işlemler tek bir merkezden izlenip kontrol edilmektedir.”

 

 

Kartepe Kayak Merkezi’nde dilerseniz telesiyeje binebilir, dilerseniz de bembeyaz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz diyen Kartepe Grup Müdürü Özgür Erol, kayak pistleri hakkında da şu bilgileri verdi: “Uzunluğu 450 m ile 3200 m arasında değişen, zorluk derecelerine göre kolay, zor ve çok zor olarak ayrılan toplam 17 pistimiz var. 3 adet telesiyej ve 2 adet teleski ile hizmet vermekteyiz. Kayak okulumuzda deneyimli 35 kayak ve snowboard hocamız mevcut. Pistlerimiz hava şartlarına bağlı olarak saat 09:00 gibi açılmakta, 17:00 gibi kapanmaktadır. Kayak yapmak isteyen tüm misafirlerimizden 30 TL skipass kart depozito ücreti almakta ve kartın iadesine mahsuben de geri ödemekteyiz.”

 

Kayak seven herkesi tesisimize bekliyoruz

Misafirlerimizden kar lastiği ve zinciri takmadan Kartepe’ye tırmanışa başlamamalarını önemle rica ediyoruz diyen Kartepe Grup Müdürü Özgür Erol, sözlerini şöyle tamamladı. “Kayak seven herkesi tesisimize bekliyoruz. Otelimizin konsepti yarım pansiyon, oda, kahvaltı, akşam yemeği, beş çayı ve gece çorbası şeklindedir. Yarım pansiyon kişi başı ücretimiz 1.200 TL’dir. 2 oda bir salonu bulunan 4 kişinin rahatlıkla kalabileceği apart evlerimiz de var, bunun da gecelik ücreti 2.100 TL’dir. Otel dışı aktivite yapmak isteyen misafirler için de bir çok alternatifimiz var: Telesiyej, ATV, Zipline, Yörük Çadırı, Kızak Alanı, Snowbike, Paintball, Binicilik (yalnızca yaz sezonunda hizmet vermektedir), Kafeteryalar, Basketbol, Voleybol, Tenis Kortları, ATV Safari, Buggy Safari, Paintball, Yamaç Paraşütü, Trekking, Binicilik Kulübü, Dağ bisikleti, Futbol, Basketbol, Kayak, Snowboard, Atlı Kızak, Kar motosikleti, Snowtrack ATV, Ice Banana, Arabalı Kızak, Zipline, Adrenalin Salıncağı, Salto, Trambolin, Joker Şişme Oyunu, Enduro Cross Turu, Jeep Safari, Carette Fayton Gezisi, Zorb Topu, Hedef Sporları, Denge Oyunları, İnsan Sapanı, Rodeo, Gladyatör, Çarpışan Bot, Snow Park ile hizmetinizdeyiz.”

KARTEPE  2020-2021 Kayak Ücretleri: 

Snowboard;

Platinum SB : 120 TL
Gold SB Ayakkabı : 70 TL
Platinum Takım : 180 TL

Gold SB : 90 TL
Gold SB Ayakkabı : 70 TL
Gold Takım : 150 TL

Kayak;
Platinum Kayak : 120 TL
Gold Ayakkabı : 70 TL
Platinum Takım : 180 TL

Gold Kayak : 80 TL
Gold Ayakkabı : 70 TL
Gold Takım : 140 TL

Silver Kayak : 70 TL
Silver Ayakkabı : 60 TL
Silver Takım : 120 TL

Bronz Kayak : 60 TL
Bronz Ayakkabı : 50 TL
Bronz Takım : 100 TL

Baton : 50 TL

Kıyafet;
Platinum Salopet : 90 TL
Platinum Mont : 90 TL
Platinum Takım : 170 TL
Gold Salopet : 75 TL
Gold Mont : 75 TL
Gold Takım : 140 TL

Eldiven : 50 TL
Gözlük : 70 TL
Kask : 70 TL
Günübirlik Dolap: 50 TL
Günübirlik Dolap : 40 TL (Kiralama yapılır ise)
Kızak : 60 TL / Saat
Kızak Pist Kullanımı : 50 TL / Saat

Bakım ve Tamir;
Kayak Bakım : 95 TL
SB Bakımı : 120 TL
Yan Çelik : 50 TL
Wax Kayak : 50 TL
Wax SB : 70 TL

Saatlik Kayak / Snowboard Ders Ücretleri;
Özel Ders : 380 TL
2 Kişilik Ders : 275 TL Kişi Başı – Toplam 550 TL
3 Kişilik Ders : 220 TL Kişi Başı – Toplam 660 TL
4 Kişilik Ders : 190 TL Kişi Başı – Toplam 760 TL
5 Kişilik Ders : 160 TL Kişi Başı – Toplam 800 TL

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account